Kipipálva a britek is

Újabb magabiztos győzelmet aratott a magyar válogatott az U20-as divízió I/B csoportos jégkorong-világbajnokságon. Ez alkalommal Nagy-Britannia együttesét győzte le Rich Chernomaz gárdája 5-1-re.

STJ Az első játéknapon a szlovénoktól hosszabbításban vereséget szenvedő Nagy-Britannia volt a magyar csapat ellenfele hétfő délután az U20-as divízió I/B csoportos világbajnokságon. Ahogy arról honlapunk beszámolt, Rich Chermonaz együttese parádésan kezdte a tornát, a nyitányon leiskolázta a tavaly még egy osztállyal feljebb szereplő, és egyértelműen a visszakerülést megcélzó olaszokat. A fényes diadal ellenére a kellő higgadtsággal várták a mieink az újabb megméretést, hiszen a britek stabil tagjai a korosztály harmadik vonalának, 2015-ben bronzérmesek lettek a franciaországi vb-n.

Két meccs, két győzelem Fotó: MJSZ, Mudra László

Két meccs, két győzelem  •  Fotó: MJSZ, Mudra László

Tempósan, sokat korcsolyázva kezdte az összecsapást mindkét gárda. A mieink már a 6. percben emberelőnybe kerültek Ivan Antonov kiállítása miatt, de ezt a fórt még nem sikerült kihasználni. A 13. percben viszont már ünnepelhetett a káposztásmegyeri Jégpalota publikuma (a délután fél ötös kezdés ellenére majdnem fél ház volt a csarnokban). Révész Marcell passzolta vissza a kapu mögül a pakkot, középen a britek magára hagyták Sági Martint, a DVTK csatára pedig az efféle ziccereket nem szokta elhibázni. S most sem.

Huszonhat másodperccel később megint talpon volt a szurkolósereg. Kiss Patrik viharzott el a szélen, megkerülte a kaput, visszapasszolta a korongot, a jobb oldali kapuvasnál táborozó Molnár Dávid pedig a hálóba lőtte. A 14. percben Szigeti Ákos kiállítása miatt emberelőnybe kerültek a britek, ám ebből is rosszul jöttek ki. Elcsípett koronggal Sági száguldott el a jobb szélen, elfektette Thomas Stubley-t, s mielőtt Corey Goodison közbeléphetett volna, Renny Marr kapujába ágyúzta a pakkot.

Up,U20-vb-logo-2016A 3-0-s megnyugtató előny ellenére sem álltak le a mieink, és a második felvonás elején négygólosra növelték az előnyüket. Luc Johnson ült a büntetőpadon, amikor balról, a kék vonal közeléből Kiss Patrik ellőtte a korongot, és az Marr kapus lába között surrant a hálóba. Ahogy az ilyenkor illik, a britek is megkapták a maguk fórját, de se közelről (Samuel Duggan), se távolról (Thomas Stubley) nem tudtak szépíteni. Sőt, teljesen beszorultak a saját harmadukba, ám a nagy magyar támadókedvnek meglett az ára: prímán felépített kontra végén a bal szélen elkorcsolyázó Connor Glossop kilőtte a hosszúsarkot. A kékmezesek vérszemet kaptak, és noha a 33. percben emberhátrányba kerültek, megint lekontrázták a mieinket. Samuel Duggan ugratta ki, Tyler Plewst, aki egyedül tört kapura, és Vizi Dániel csak úgy tudta megzavarni a lövésben, hogy két percet érően rásózott az Edinburgh Capitals védőjére. A britek nem tudtak élni az eséllyel – ami persze a magyar védőmunkát is dicséri –, sőt a második harmad vége előtt három másodperccel csak a szerencséjüknek köszönhették, hogy nem kaptak újabb gólt. Kreisz Brúnó balról pompásan passzolt Szabad Kevin elé, a Vienna Capitals légiósa azonban ziccerben nem találta el jól a pakkot, így 40 perc után maradt a 4-1-es magyar vezetés.

A befejező játékrész vérfagyasztóan indult, mert Bugár Gábor és Kovács Dávid kiállítása miatt kettős emberelőnyben jégkorongozhatott Martin Grubb együttese, ám sem a dupla, sem a szimpla fórral nem tudott mit kezdeni. A szlovák vezetőbíró, Tomáš Orolín nem volt szívbajos, szórta a kisbüntetéseket; a magyaroknak és a briteknek is kiosztott 12-12 percet. A harmadik harmad helyzete Liam Kirk előtt adódott, csak hát a befejezés neki sem sikerült. A slusszpoén így a magyaroknak maradt. Kiss Zsombor korcsolyázott el, és hét másodperccel a záró dudaszó előtt sebészi pontossággal kilőtte a hosszú sarkot, a csata tehát 5-1-es végeredménnyel zárult. A kapura lövési arány 43:32 volt a mieink javára. A meccs legjobbja díjat magyar részről Sági Martin, a britektől Liam Kirk vehette át

Kedden szünnap lesz a vb-n, a magyar válogatott szerdán 16.30-től Ukrajnával találkozik.