Több mint hatszáz diák vett részt az első alkalommal megrendezett sulivívó-találkozón a Gerevich Aladár Sportcsarnokban. A vívópalánták olimpiai, világ- és Európa-bajnokokkal is találkozhattak a hagyományteremtő szándékkal életre hívott eseményen.
Pusztai Viola • Az ország 15 megyéjének, valamint a főváros 13 kerületének több mint 80 iskolájából 648 kisdiák mérte össze vívótudását Budapesten, a Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnokban, az első alkalommal megrendezett sulivívó-találkozón.
A pénteki eseményen részt vevő diákok közül a legkisebbek tudáspróbán mutathatták meg, mit tanultak a páston, a nagyobbak pedig versenyszerűen vívhattak egymással. A teltházas rendezvényen a párbajtőröző lányok között az óbudai Fodros Általános Iskola diákja, Szarvas Rita, a fiúknál pedig a békéscsabai Szabó Pál téri Általános Iskola diákja, Tusják Adrián bizonyult a legjobbnak a páston.
Az ifjú vívóknak a verseny izgalmain túl a legnagyobb élményt bizonyára az jelenti, hogy találkozhattak és beszélgethettek a sportág legjobbjaival, olimpiai, világ- és Európa-bajnokaival, Nagy Tímeával, Szilágyi Áronnal, Imre Gézával, a junior világ- és Európa-bajnok, felnőtt világbajnoki bronzérmes kardozóval, Márton Annával, valamint a napokban az újvidéki junior Európa-bajnokságon csapatban aranyérmet nyerő párbajtőrözővel, Bányai Zsomborral. Mindezek mellett a műanyagfegyverrel vívó, pengeforgató kisdiákok kipróbálhatták tudásukat az elektronikus szúrópárnán is. A programmal sok diáknak sikerült kedvet csinálni ahhoz, hogy akár versenyszerűen, akár szabadidős tevékenységként, de elsajátítsák az egyik legnemesebb, egyúttal a legeredményesebb magyar olimpiai sport, a vívás alapjait.
– Nem akartunk arra várni, hogy a gyerekek jöjjenek a vívóterembe, ezért vittük el a sportágataz iskolákba – fogalmazott köszöntőjében a rendezvényt életre hívó Magyar Vívó Szövetség elnöke, Csampa Zsolt. – A szövetség az elmúlt időszakban országszerte összesen 95 általános és középiskolának biztosított vívófelszereléset annak érdekében, hogy újjáélessze az iskolai vívás hagyományait. Ezekben az állami és egyházi oktatási intézményekben az adott település vagy megye vívóegyesületeinek legjobb szakembereivel együttműködve, részben testnevelésórák keretében, részben tanórán kívüli foglalkozásként indulhatott meg a vívásoktatás. A Sulivívó Program eredményeként ezekben az iskolákban ma már mintegy két és félezer vívó kisdiák jelenti az utánpótlást, a magyar vívás jövőjét.
I. ORSZÁGOS SULIVÍVÓ TALÁLKOZÓ, BUDAPEST, GEREVICH ALADÁR NEMZETI SPORTCSARNOK
Leánypárbajtőr: 1. Szarvas Rita, Fodros Általános Iskola, Budapest, 2. Gálfalvy Réka, Baár-Madas Református Gimnázium, Általános Iskola és Diákotthon, Mezőtúr, 3. Gőgh Wanda, Fodros Általános Iskola, Budapest, illetve Tóth Adrienn, Kassai Úti Általános Iskola, Szolnok, 5. Cserny Adél, Grosics Gyula Általános Iskola, Budapest 6. Hricz Lilla Panna, Petőfi Általános Iskola, Kondoros, 7. Kuzsmiczki Viktória, Gregor József Általános Iskola, Budapest, 8. Palótai Anna, Grosics Gyula Általános Iskola, Budapest
Fiúpárbajtőr: 1. Tusják Adrián, Szabó Pál téri Általános Iskola, Békéscsaba, 2. Mercz Ádám, Széchenyi Körúti Sportiskolai Általános Iskola, Szolnok, 3. Fekete Ádám, Eötvös Loránd, Általános Iskola, Balatonfüred, illetve Bíró Bence, Gárdonyi Géza Általános Iskola, Budapest, 5. Turák Balázs, Mátyás Általános Iskola, Budapest, 6. Kovács Alex, Ranolder János Római Katolikus Általános Iskola, Keszthely, 7. Paulik Tamás, Petőfi Általános Iskola, Kondoros, 8. Baracsi László, Jankay Tibor Általános Iskola, Békéscsaba
Forrás: Nagy Gábor Miklós/hunfencing.hu