Kiszenvedte harmadik győzelmét a Cowbells az esős meccsen

Dustin Hawke Willingham ezúttal a pályán belül is vezette a Cápákat.

A Makers’s Mark Hungarian Football League 3. fordulóját a veretlen Budapest Cowbells és a nyeretlen Győr Sharks nyúli összecsapása nyitotta meg. A Kolomposok számítottak a párharc esélyeseinek, de ez egyáltalán nem volt egyértelmű a pályán.

59592690_2497617426967004_4078106142297817088_o

Nyilván az esős időjárás nem könnyítette meg egyik együttes dolgát sem. Ezúttal Váry Tamás kezdett a Kolomposoknál, akinek vezérletével hamar vezetést szereztek a fővárosiak. Tizenhat yardos átadását Zax Norbert kapta el az end zone jobb sarkában. A Cowbells fogadó játékosa idei első touchdownját szerezte. Magyar Csanád extrája elszállt a kapufa mellett (0-6). A Sharks-nál a vezetőedző, Dustin Hawke Willingham adogatott, de nem sikerült eredményesen vezetnie első drive-ját. A Cápák védelme azonban visszaadta a lehetőséget az offense-nek, hiszen Billy Hatten tudta sackelni Váryt a Kolomposok térfelén, a szabad labdára pedig Csizmazia Tamás vetődött rá, 20 yardra volt az end zone-tól a Sharks. Ám ismét gyorsan tulajdonost váltott a labda, Magyar Ádám forced fumbleje után. A második negyedben aztán egy érdekes szituáció alakult ki, ugyanis Rozmann Ferenc térde leért a földre mielőtt elpuntolta a labdát, így 8 yardra a végzónától jöhettek a vendégek. Ezt pedig ki is használták, Mészáros Márton kapott kiváló átadást Várytól (0-12). A negyed hátralevő részében még egy Czirkos Dániel labdaszerzést jegyezhettünk fel, de maradt a 12-0-s részeredmény.

59640496_2497618113633602_4266728139431870464_o

A második félidőben már sokkal jobban kezdett a Sharks, sikerült is szépítenie. Baranyai Péter egy húszyardos futással hozta közelebb a Cápákat (6-12). Ezután a Cowbells védelme összekapta magát, Németh Márton két interceptiont is jegyzett a játékrész végén. A győriek megérezték, hogy akár még győzhetnek is, de a fővárosiak az utolsó negyedben eldöntötték a találkozót Váry Tamás QB sneakjével: 6-18. Ugyanis hiába támadott minden erejét beleadva a Sharks, nem tudta feltörni újra a Kolomposok védelmét. Sorozatban harmadszor nyert a Cowbells.

Fotók: Becs László

Győr Sharks – Budapest Cowbells 6-18 (0-6, 0-6, 6-0, 0-6)
Pontszerzők: Baranyai Péter 1 TD, illetve Zax Norbert, Mészáros Márton, Váry Tamás 1-1 TD

Dustin Hawke Willingham, a Győr Sharks vezetőedzője: Nagyon szeretek irányítani, de esős körülmények között sosem ment jól nekem a játék. Viszont négy negyeden keresztül megmutathattam a srácoknak azt, milyen az én szemszögemből négy negyeden keresztül hajtani. Nyilván a passzjátékot az eső is befolyásolta, de nekem sem voltak mindig jó dobásaim. Azonban a csapat végre négy negyeden keresztül küzdött és kitette a lelkét a pályára. Ugyan nem győztünk, de egy harcos meccset vívtunk, ami már jobb képet vetít előre.

Troy Baker, a Budapest Cowbells vezetőedzője: Az időjárási körülményeket félretéve nem játszottunk jól. Annyit tettünk, ami elég volt a győzelemhez. Sajnos sok hibánk volt, amiket szerencsénkre nem tudott az ellenfél kihasználni. A második félidőben büntetést büntetésre halmoztunk és az offense fal alig tudott blokkolni. A következő meccsünkön nagyon keményen kell harcolnunk, ha győzni akarunk. Ha ez sikerül, akkor nagyon nehéz ellenfele leszünk mindenkinek.