Kiütéses Milan-győzelem a Shkendija ellen az EL-ben

Csütörtök este a Milan fölényes győzelmet aratott a macedón bajnokságban szereplő Shkendija felett az Európa Liga play-off körének első mérkőzésén. A milánóiak meg sem álltak 6 gólig, a meccsen André Silva és Riccardo Montolivo duplázott, emellett Fabio Borini és Luca Antonelli is eredményes volt.

Vincenzo Montella többek között Ricardo Rodriguezt, Mateo Musacchiót, Manuel Locatellit és Jack Bonaventurát is pihentette, így a Donnarumma – Conti, Bonucci, Zapata, Antonelli – Kessié, Montolivo, Calhanoglu – Suso, André Silva, Borini kezdőtizenegyet küldte pályára a tavalyi macedón ezüstérmes ellen. Nem sokat kellett várni az első gólra: a 13. percben egy tizenhatoson belüli kavarodást követően André Silva elé került a labda, aki a kapu bal alsó sarkába lőtt, ezzel megszerezte első gólját tétmérkőzésen a Milanban. (1-0)

A 25. percben Suso jó helyről végezhetett el szabadrúgást, a kipattanóra pedig Riccardo Montolivo csapott le. (2-0) Nem sokkal később André Silva ismét eredményes volt. A portugál csatár Hakan Calhanoglutól kapott labdát a tizenhatoson belül, majd a védőket becsapva gyönyörű gólt szerzett (3-0).

A második játékrészben is a Milan akarata érvényesült, a piros-feketék nem engedték ki a kezükből az irányítást.

A 67. percben előbb Fabio Borini, majd két perccel később Luca Antonelli szerzett gólt. Végül a 85. minutumban a duplázó Montolivo állította be a végeredményt. A Milan tehát 6-0-ra legyőzte macedón ellenfelét és óriási előnnyel várhatja az egy hét múlva esedékes szkopjei visszavágót az Európa Liga csoportkörbe jutásért.

MILAN – SHKENDIJA 6-0

Időpont: 2017.08.17. 20:45
Helyszín: Stadio San Siro, Milánó
Játékvezető: Lechner (osztrák)
Gólszerzők: André Silva (13., 28.), Montolivo (25., 85.), Borini (67.), Antonelli (69.)
Sárga lapok: Bonaventura ill. Cuculi

>> A KEZDŐCSAPATOK:

MILAN: Donnarumma; Conti (Abate 69.), Bonucci, Zapata, Antonelli; Kessié, Montolivo, Çalhanoglu (Bonaventura 61.); Suso (Cutrone 75.), André Silva, Borini.

Cserék: Storari, Abate, Musacchio, Rodríguez, Locatelli, Bonaventura, Cutrone.

SHKENDIJA: Zahov; Todorovski, Bejtulai, Cuculi, Celikov (Teqja 64.); Alimi, Totre; Radeski (Shefiti 82.), Hasani, Abdurahimi (Bojku 70.), Ibraimi.

Cserék: Avdyli, Murati, Zejnulai, Bojku, Teqja, Fazlagikj, Shefiti.