Kiváló védelme bajnoki címet hozott a Tigers-nek

A Crushers sokáig vezetett, de a végén a Nyíregyháza fordított a Berény Sport Duna Bowlon.

A liga két egyértelműen két legjobb csapata csapott össze. Óriási párharcot és érzelmeket élhetett meg mindkét együttes, akiket teltház várt az NyVSC pályán. Rengetegen utaztak el Szombathelyről is, hogy biztassák csapatukat, de emellett a nyíregyházi tábor is jelentős volt.

Mód Gergely (26) termelte a yardokat a Szombathelynek

Mindkét támadósor szenvedett az elején. A Crushers a legelső támadásnál elvesztette Hasznos Sebastiant, de volt egy Mód Gergelye, amely termelte a yardokat. A Tigers offense-nek sem sikerült nagyot alkotnia. Igaz, hogy Ivan Oleksiuknak volt egy punt return TD-je, de ezt egy hazai szabálytalanság miatt visszafújták a játékvezetők. A második negyedben is kemény harc folyt a két gárda között. A vezetést viszont a Zúzók szerezték meg Bökfi Kornél 21 yardos elkapásával. Horváth Balázs extrája sikeres volt. Ezt a negyedet inkább a vendégek uralták, kétszer is közel álltak az újabb pontszerzéshez, de a Tigrisek védelme kihúzta, így ’csak’ 7-0-ra vezetett a Szombathely a nagyszünetben.

Márton Tibor (89) döntötte el a végén

A harmadik negyedben a Crushers-től egyre több játékos esett ki, de így is kitartóan küzdött az alakulat. Viszont a vendéglátók defense-e Mihalik Györggyel (1 interception, 3 leütött passz) és Márton Tiborral (1 sack, 1 leütött passz) az élen megálljt parancsoltak a támadásoknak. Az offense-nek azonban továbbra sem sikerült pontokat felvinnie a táblára. Maradt a döntés az utolsó negyedre, ahol Sviatkó Gábor mezőnygóljával szépítettek a szabolcsiak. Ezt követően a hazai védelem a kezébe vette a dolgokat. Egy elrontott snap után a punter, Rozmann Ferenc nem tudta megszelídíteni a labdát. Majd jött Sergii Budilov és Serhii Ovcharenko, Rozmann elvesztette a labdát és Szolanics Gábor megszerezte. Ezután Benő Márk bevitte 10 yardról a játékszert a végzónába. Sviatkó magabiztosan lőtte be az extrát, fordított a Nyíregyháza. Ezt követően a Tigrisek védelme ismét nagyot alkotott, Oleksiuk kétszer is leütötte Baranyai Bence átadását. Jöhetett egy újabb punt, és Budilov ismét elkapta Rozmannt. Az elejtett malacbőrre pedig Márton Tibor csapott le, aki az end zone-ig meg sem állt. Sviatkó ezúttal sem hibázott. A Crushers-nek ekkor még volt ideje, hogy nehéz pillanatokat okozzon a Tigers-nek, de nem tudott élni lehetőségeivel. Végül a Tigrisek 17-7-es sikert arattak és megnyerték a Duna Bowlt, a finálé legjobbja pedig Márton Tibor lett.

Fotók: Kelet-Magyarország/Pusztai Sándor

Nyíregyháza Tigers-Szombathely Crushers 17-7 (0-0, 0-7, 0-0, 17-0)
Pontszerzők: Benő Márk, Márton Tibor 1-1 TD, Sviatkó Gábor 1 FG és 2 XP, illetve Bökfi Kornél 1 TD, Horváth Balázs 1 XP.

Dr. Szépe József, a Nyíregyháza Tigers megbízott sportigazgatója: A defense-ünk nem csak a döntőt, de az egész bajnokságot megnyerte, viszont a fiatalok a végén, amikor nagyon kellett, kulcsszituációknál be tudták fejezni azt a menetet, amit a védelem elkezdett. Ez volt a lényege a szezonnak, hogy a fiatalok elbírják-e ezt a nyomást. A 70 százalékuk most kezdett el vállvédőt és sisakot hordani, soha életükben nem játszottak ennyi ember előtt, egy döntőben. A negyedik negyedre végül a hibákból tanulva összekapták magukat és szép teljesítményt nyújtottak. A Crushers pedig óriásit játszott, le a kalappal előttük, a legnehezebb mérkőzésünkön vagyunk túl, ez igazi bajnoki döntő volt.

Gildo Neyer, a Szombathely Crushers vezetőedzője: Nagyon sok videót néztünk a Tigers-ről és a lehető legjobban felkészültünk. A második negyedben bőven volt lehetőségünk arra, hogy több TD-t is szerezzünk, de kommunikációs problémák merültek fel ugyanis nekem is fordított valaki, és így lassabban jutott el az információ a játékosokhoz. Nem volt néha tökéletes az összhang sem az irányító és az elkapók között, hiszen a másodikszámú irányítónknak két hete volt készülni és nem is tudott minden edzésen ott lenni. Emellett a végére kezdtünk elfogyni a sok sérült miatt. A jobb csapat nyert, gratulálok a Tigers-nek!

Márton Tibor, a Nyíregyháza Tigers defense falembere: Nagyon sokat jelent számomra ez az MVP cím, de ez az egész a defense érdeme. Ott álltam, előttem és mögöttem is blokkoltak, én összeszedtem a labdát és bevittem az end zone-ba. Ez az egész meccs a defense-ről szólt és a defensé volt. Az eredmény is azt mutatja, hogy ez volt a legnehezebb mérkőzésünk. Ezen nem jött ki minden úgy, ahogy mi akartuk, de csak sikerült az akartunkat érvényesíteni.