A Budapesti Rendőr-főkapitányság szerdán nyilvánosságra hozta, hogy Kolonics György kétszeres olimpiai bajnok kenus július 15-i halála természetes módon, szívtágulattal járó szívizombetegség, következményes heveny balszívfél-elégtelenség miatt állt be.
A BRFK közleménye szerint ezt támasztották alá az eljárás során beszerzett igazságügyi-orvosszakértői vélemények, továbbá a boncolás eredménye, illetve a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség (WADA) bécsi akkreditált laboratóriumának vizsgálata is. Az analízis megállapította azt is, hogy a sportoló halálának bekövetkeztében gyógyszerhatóanyag, kábítószer vagy doppingszer nem hatott közre.
"Bár közülünk senki nem kételkedett ebben, azért mégis megnyugvást jelent számunkra, hiszen Kolonics Gyuri tiszta életű sportember volt" – fogalmazott Baráth Etele, a Magyar Kajak-kenu Szövetség (MKKSZ) elnöke, hozzátéve, hogy: "Ezzel az ügy lezárult."
Dr. Matos Lajos szívgyógyász úgy véli: a szűkszavú rendőrségi jelentésből egyértelműen nem lehet megállapítani, hogy a tragédia elkerülhető lett volna vagy sem.
A 36 éves Kolonics György bő öt hónapja edzés közben hunyt el. Egy résztáv végén rádőlt a kísérő motorcsónakra, majd elvesztette eszméletét. Páros társa, Kozmann György és trénere, Ludasi Róbert szívmasszázzsal és mesterséges lélegeztetéssel igyekeztek életben tartani, de nem jártak sikerrel, ahogy a kiérkező mentők sem.
Kolonics éppen az augusztusi, pekingi olimpiára készült, az lett volna pályafutása ötödik ötkarikás fellépése. Két olimpiai bajnoki címe mellett a világbajnokságokon 15-ször, az Eb-ken pedig 3-szor állhatott fel a dobogó legfelső fokára.
MTI