Komjádi kupa, döntő – Győzelmével történelmet írt a Pécs!

pecskomjadi01

A legrangosabb utánpótlás kupa fináléjában a Pécs a címvédő Fradit győzte le, ezzel klubtörténelmet írt a gárda.

Ellenállhatatlan volt a Pécs (fotó: Madar Dávid)

A Tüskeuszodában került sor a Komjádi kupa végjátékra.

A szerdai nap első mérkőzése a bronzéremért folyt. Itt a Honvéd és az Eger csapott össze. Már a mérkőzés elején elhúzott a Honvéd. A kőér utcaiak három góljára a túloldalon Kórozs tudott válaszolni, 3-1. A második negyedben közelebb jött az Eger. Bár Reibel találatával már 4-1 volt az állás. A nagyszünetben eggyel ment cak a Honvéd, 4-3-ra. A fordulás után begyújtotta a rakétákat Tóth Imre csapata és Kalanovics vezérletével már 7-4-re növelték a különbséget. A záróakkordban még egyet közé tudott tenni a Honvéd, és végül 11-6-ra győzött.

A nap második mérkőzésén a Fradi és a Pécs nézett egymással a farkasszemet a fináléban. A zöld-fehér együttes címvédőhöz méltóan kezdett. Irmes, Pohl és Gál góljára csak Macsi tudott válaszolni, így 3-1-re vezetett Péter Imre csapata. A második negyed derekára utólérte a Pécs ellenfelét, sőt Lajkó góljával átvette a vezetést is, amit a félidőig megtartott a mecsekaljai gárda. A harmadik nyolc percben nem dőlt el semmi, hiszen 9-9-el várhatták a csapatok a záróakkordot. Az utolsó negyedben Drasko Gogov duplájára valamint Csaba Márton találatára nem tudott válaszolni a Fradi, így végül 12-9-re győzött a Pécs és elhódította a trófeát.

Komjádi-kupa (helyszín: Tüskeuszoda)

Döntő:

Ferencváros –Pécs 9–12 (3–1, 2–5, 4–3, 0–3)

FTC: Vogel Soma – Pohl 3, Goschi, Gál 2, Turnai A., Irmes M. 1, Vogel Simon. Csere: Torda, Beliczay, Miskic, Szőke 3, Turnai B., Fülöp R. Vezetőedző: Péter Imre

Pécs: Józsa – Csacsovszky E., Gogov 6, Csaba 1, Opacak. Macsi 3, Kolozsi 1, Csere: Safrankó, Lajkó 1, Horváth Zs., Szabó E., Klinovszky, Vörös. Vezetőedző: Lukács Gergely

Bronzéremért:

ZF-Eger–RacioNet-Honvéd 6–11 (1–3, 2–1, 1–3, 2–4)

Eger: Poczik – Darmos, Melegh 1. Antal, Fried, Somorjai, Korózs 2 Csere: Sík, Mata 1, Sári, Fejes, Kompos 2, Kürti, Tóta (kapus). Vezetőedző: Tóth Kálmán

Honvéd: Duvnjak – Kiss B. 2, Irmes P. 1, Reibel 2, Korbán, Dömötör, Kalanovics 4 Csere: Hajós, Vad, Szécsi, Tóth K. 1, Vízvári 1, Pintér, Dér (kapus). Vezetőedző: Tóth Imre