Komjádi Kupa: megvan a döntő párosítása

altalanos polokep01

A címvédő megküzdött az Egerrel, a Pécs állva hagyta a nagyszünet után a Honvédot.

Az első elődöntőben a címvédő Fradi és az Eger küzdött meg. Vogel Simon már egy perc elteltével a zöld-fehérekhez ragadta a vezetést, amit nem is adott ki a kezéből az egész mérkőzésen. A második nyolc percben Irmes Márton már háromgólosra növelte az FTC előnyét, 5-2. A nagyszünet után visszajött az Eger a meccsbe, 5-3 után Magyar talált a hálóba. A negyedik negyed derekán ismét visszaállt a háromgólos különbség. A végén pedig Fülöp alakította ki a 9-5-ös eredményt.

Időrendben a második elődöntőt a Pécs és a Honvéd játszotta. A mérkőzésen az első félidő kiegyenlített küzdelmet hozott, hiszen 2-2 állt az eredményjelzőn. A fordulás után Gogov duplázott majd Csacsovszky Erik is betalált és a háromgólos pécsi előny meg is maradt a harmadik etap végig. A negyedik nyolc percben még közé tudott tenni a mecsekaljai gárda, így végül 11-5-re győzött.

A Fradi – Pécs finálét egy hét múlva december 14-én 20 órától rendezik a Tüskeuszodában.

Komjádi Kupa, elődöntő:

FTC-PQS Waterpolo – ZF-Eger 9-5 (2-1, 3-2, 1-1, 3-1)
Gólszerzők: Gál 3, Szőke 2, Vogel S. 1, Fülöp 1, Irmes M. 1, Goschi 1 ill. Korózs 3, Magyar 1, Fried 1

Pécs – Honvéd 11-5 (1-2, 1-0, 5-2, 4-1)
Gólszerzők: Gogov 4, Csaba 2, Macsi 2, Safrankó 2, Csacsovszky E. 1 ill. Dömötör 2, Irmes 2, Reibel 1