Könnyed francia győzelem az olasz válogatott ellen

A június 14-én kezdődő világbajnokságra készülő francia labdarúgó-válogatott 3–1-re győzött a vb-pótselejtezőn elhasaló Olaszország ellen a két csapat péntek esti nizzai felkészülési mérkőzésén.

A nizzai mérkőzésen Samuel Umtiti már a 8. percben a kapuba vágott egy kipattanót (1–0), majd a 21. percben – nem sokkal N’Golo Kanté kapufát döngető lövése után – Antoine Griezmann következett: az Atlético Madrid támadója egy videós megerősítés után megítélt büntető értékesítésével iratkozott fel a táblára (2–0). Hugo Lloris csak sután kiütni tudta Mario Balotelli erős szabadrúgása után a labdát, és a kipattanóból a csapatkapitány Leonardo Bonucci szépített az első félidő hajrájában (2–1).

A második játékrész első felében Ousmane Dembélé kétszer is helyzetbe került: először remek csel után a lécet találta el, majd a 63. percben kiváló helyzetfelismerésről tanúbizonyságot téve már a hosszú sarokba kanyarította az elé pattanó labdát (3–1).

A találkozón Bonucci végig a pályán volt, míg Bonaventura a 78. percben Jorginhót váltotta. Donnarumma és Romagnoli ezúttal nem kapott lehetőséget.

FRANCIAORSZÁG – OLASZORSZÁG 3-1

Időpont: 2018.06.01.
Helyszín: Allianz Riviera, Nizza
Játékvezető: Taylor
Gólszerzők: Umtiti (8.), Griezmann (29.), Dembélé (63.) ill. Bonucci (36.)

FRANCIAORSZÁG:  Lloris – Pavard, Rami, Umtiti, L. Hernández (B. Mendy, 61.) – Tolisso (Matuidi, 77.), Kanté, Pogba (N’Zonzi, 86.) – Mbappé (Thauvin, 83.), Griezmann (Giroud, 77.), O. Dembélé (Lemar, 70.).

OLASZORSZÁG:  Sirigu – D’Ambrosio (Florenzi, 74.), Caldara, Bonucci, De Sciglio – Pellegrini (Cristante, 66.), Jorginho (Bonaventura, 78.), Mandragora – Berardi (Insigne, 73.), Balotelli (Belotti, 86.), Chiesa (Zappacosta, 88.).