Könnyed játszadozás Dél-Afrika ellen, csoportelső a magyar válogatott

Második csoportmérkőzésén Dél-Afrikával találkozott a címvédő magyar férfi vízilabdaválogatott. Benedek Tibor legénységének nem lehetett gondja, és a papírformának megfelelően fölényes győzelmet aratott (17-4). Ezzel eldőlt, hogy csoportgyőztes és negyeddöntős az együttes.

2666238 27.07.2015 Главный тренер команды Венгрии по водному поло Тибор Бенедек инструктирует игроков в матче первого предварительного раунда по водному поло среди мужчин на XVI чемпионате мира по водным видам спорта в Казани. Константин Чалабов/РИА Новости

A magyar válogatott második csoportmérkőzésén Dél-Afrikát győzte le, a várakozásoknak megfelelően nagy különbséggel. Ahogy az előzetesen elhangzott Benedek Tibor szövetségi kapitány szájából, még edzésnek is nehezen lehetett felfogni a négyszer nyolc percet. Mivel Kazahsztán legyőzte Argentínát, eldőlt, hogy a magyar válogatott már csoportelső, és ezzel együtt bejutott a negyeddöntőbe. Következik pénteken 9.50-től Argentína, majd augusztus 4-én a négy közé jutásért játszott meccs.

A nap folyamán már láthattunk egy nagy meccset, a görögök legyőzték az amerikaiakat, méghozzá 11-10-re. A görögök jó formában vannak, az első fordulóban ugyanilyen arányban diadalmaskodtak az olaszok ellen, nagyjából eldőlt, hogy megnyerik csoportjukat. Az amerikaiak egészen a hajráig vezettek, méghozzá két góllal, aztán elrontották. Delakasz 13 másodperccel a vége előtt juttatta vezetéshez a helléneket, éppen a legjobbkor.

Hárai Balázs az M4-nek: Még egy hetünk van az első komolyabb meccsünkön, addig igyekszünk gyakorolni. A meccsek után még edzünk, ma öttől is vízbe szállunk. A mai meccsel elégedett vagyunk, megyünk tovább.

Élő közvetítésünk a mérkőzésről:

– A magyar válogatott első mérkőzésén könnyedén győzte le a csoport második helyére hajtó kazahokat, ezek után Dél-Afrika ellen még nagyobb arányú győzelem várható.

– Az 1. forduló eredményei

– A keddi nap összefoglalója

– Húsz perc múlva kezdődik a mérkőzés, egyelőre készülődnek a csapatok

– Az első fordulóban Dél-Afrika megverte Argentínát, ez alapján esélyes a csoport harmadik helyére. Ez azt is előre vetíti, az argentinok ellen már nem sok taktikai variációt tudunk majd gyakorolni

– Mostani ellenfelünkkel legutóbbi Almatiban, a világkupán futottunk össze, akkor 15-1 lett a vége, természetesen ide

– A kapunkban ezúttal Decker Attila kezd

1. negyed:

– Elhozzuk a labdát, előnyt kapunk, de kapufa

– Második támadásunk is kapufa, ezúttal Madaras találja el a lécet

Varga Dénes szerzi meg a vezetést, távoli lökettel 1-0

– Elrontott afrikai támadás, Hárai gyűjti be, aztán ő lövi a második gólunkat 2-0

– Nem igazán kell megerőltetnünk magunkat, szoros védekezésre sincs szükség

– Ötméterest kapunk, Erdélyi a sértett, és sértetten be is lövi 3-0

– Időt kérnek a dél-afrikaiak, elégedetlen Paul Martin kapitány

– Ennek meg is van az eredménye, Hosnyánszky szép gólt lő, 4-0

– Angyal lövése érinti a kapufát

– A túloldalt Carvalho kipókhálózza a jobb felső sarkot, megszerzik első góljukat ellenfeleink 4-1

Szivós is betalál, már 5-1, szép akció volt

– Emberhátrányban játszunk, nem mennek vele sokra, letelik a támadóidő és a negyedből hátralévő idő is

3. negyed:

– Mivel közben Kazahsztán legyőzte Argentínát, sikerünk esetén megvan a csoportgyőzelem

Varga Dénes oda sem néz, csak besuhintja 12-3

– Hosnyánszky messziről a kapusba vágja, aztán Erdélyi lő kapufát, a sokadikat, és vége a negyednek

Erdélyi ismétel, ez a vége, 17-4-re győztünk és csoportelső vagyunk

16. vizes világbajnokság, Kazany (Oroszország)

Vízilabda. Férfiak. Csoportmérkőzések. 2. forduló, C-csoport:

Magyarország – Dél-Afrika 17-4 (5-1, 3-0, 4-2, 5-1)

Játékvezető: Toffoli (brazil), De Jong (holland)

Magyarország: Decker Attila – Gór-Nagy Miklós, Madaras Norbert, Erdélyi Balázs 3, Vámos Márton 2, Hosnyánszky Norbert 1, Angyal Dániel 1, Szivós Márton 1, Varga Dániel, Varga Dénes 5, Bedő Krisztián 1, Hárai Balázs 3, Nagy Viktor (kapus)

Szövetségi kapitány: Benedek Tibor

Dél-Afrika: Dwayne Flatscher – Etienne Le Roux, Devon Card, Ignardus Badenhorst, Nicholas Hock, Joao Marco De Carvalho 1,  Dayne Jagga 2, Jared Wingate-Pearse, Dean Whyte, Pierre Le Roux, Nicholas Molyneux 1, Wesley Bohata, Julian Lewis.

Szövetségi kapitány: Paul Martin

A csoport állása: 1. Magyarország 6 pont, 2. Dél-Afrika 3 pont, 3. Kazahsztán 3 pont, 4. Argentína 0 pont,