Könnyed siker Szlovákia ellen – Megvan a csoportgyőzelem

Fehér sapkában a remek védőmunkát bemutató újonc, Manhercz Krisztián (Fotó: MTI)

A Benedek-csapat kilenc góllal győzött Szlovákia ellen. Holnap jöhet a torna legfontosabb találkozója, a negyeddöntő.

(Fotó: MTI)

A szlovák válogatott csak az első negyedben tudta tartani a magyarral a lépést. Már talán nem is kell írni, hogy jól kezdtünk, Varga Dani duplájával már vezettünk 2-0-ra, majd a különbséget a csapat tudtuk tartani a negyed végig, amikor Durik révén egyre jöttek fel a szlovákok, 5-4. A második nyolc percben sorra érkeztek a szebbnél szebb gólok. Varga Dani már a negyedikjét lőtte, míg Hárai és Varga Dénes is betalált. A végén jött a két balkezesünk, Vámosról és Zalánkiról maradtak le, így 10-5-re vezettünk a nagyszünetben.

A fordulás után Erdélyi volt eredményes kétszer is, majd Kolarik szépített. A negyedben három gól született, de így is növelni tudta a csapat az előnyét. A záróakkordban Zalánki ismét beköszönt, majd Manhercz volt elemében, hiszen ebben az etapban hármat is lőtt. Az utolsó másodpercekben megvolt a közte tíz, de jött Tkacs és beállította a 16-7-es végeredményt. A győzelem azt is jelenti, hogy csoportgyőztes a Benedek-csapat és holnap vélhetően Németországgal játszik, 16 órától.

Olmpiai kvalifikációs torna:

Magyarország–Szlovákia 16–7 (5–4, 5–1, 2–1, 4–1)

Magyarország: Bisztritsányi – Vámos 1, Erdélyi 3, Szivós, Varga Dániel 4, Varga Dénes 1, Hárai 1. Csere: Zalánki 2, Manhercz K. 3, Hosnyánszky 1, Decker Á., Bedő. Szövetségi kapitány: Benedek Tibor

Szlovákia: Kozmer – Famera 1, Zatovic, Furman, Durik 1, Balaz 1, Seman, Tkac 1, Uradnik, Szabó I., Kolarik 3, Bruder, Hruska (kapus). Szövetségi kapitány: Antonio Esteller

– hamarosan kezdődik a meccs

– az első meccsen 13-5-re győzött Kanada a gallok ellen, így vélhetően egy Franciaország-Hollandia meccs jön a neggyeddöntőben az olimpiáért