Kosárlabda – Fantasztikus magyar győzelem az U19-es vb-n

Kormány Sport

Az U19-es leány kosárlabda-válogatott szoros csatában legyőzte az olaszokat a debreceni korosztályos világbajnokság nyolcaddöntőjében.

A csoportmérkőzések végeztével szerdán az egyenes kieséses szakasszal folytatódott a debreceni U19-es leány kosárlabda-világbajnokság. A magyar válogatott a legjobb 16 között az olaszokkal találkozott a Hódos Imre Sportcsarnokban.

Cziczás László csapatának rendre nehezen indultak a csoportmérkőzések, és időbe telt míg a lányok belelendültek a játékba. Azonban ezúttal nem így történt, Dombai Réka rögtön az első támadásból elsüllyesztett egy hárompontost, amely megadta az alaphangot. Az első negyed közepére már 14-6-ra vezettek a magyarok, viszont az eladott labdák ezúttal is komoly problémát jelentettek, így a vendégek azonnal visszajöttek hárompontos különbségre.

A triplák – az utolsó, argentinok elleni meccshez hasonlóan – ezúttal is remekül ültek, a lányok az összesen négyet dobtak be (hét kísérletből) a nyitó tízpercben. Dombai kettőt vállalt magára, emellett Rakita Lili és a szekszárdi Miklós Melinda is betalált a játékrész az utolsó másodperceiben, ezzel 22-16-os hazai előnnyel fordultak rá a felek a második etapra.

Ezt követően Madár Eszter is beszállt a pontgyártásba, eközben a védekezésben egyre jobban működött a mieink taktikája, amelynek köszönhetően az olaszok a második felvonás első felében csupán két pontot szereztek, és a 17. percre Boros Júlia hármasával tíz pont fölé nőtt (31-18) az előny. Ám a félidő utolsó szakaszában ismét a magyar eladott labdák kerültek előtérbe, az olaszok éltek is a hibákkal, és végül a meglehetősen pontszegény negyed (11-9) végére nyolc pontra zárkóztak fel.

A nagyszünet után az ellenfél jött ki jobban az öltözőből, 7-0-s olasz futással egy pontra csökkent a differencia (33-32), majd Dombai kettese törte meg a hazai „kosárcsendet” a 25. perc legvégén. Ez sem törte meg az itáliai lendületet, 37-35-nél átvették a vezetést. Majd újra a magyar momentumok következtek Boros és Madár is bedobott egy-egy duplát, Miklós pedig egy triplával jelentkezett. Ezzel a negyedik negyed kezdetekor 42-39 volt az állás a Cziczás-alakulat javára.

A záró szakaszra remekül összeállt a védekezés, és Dombai és Boros kosarai kilenc pontosra hizlalták a fórt. A negyed első hét percében az olaszok mindössze egyetlen kétpontossal vétették észre magukat. A lányok – a biztos vezetés tudatában – szépen lehozták a végjátékot, a mieink végül 54-48-ra nyertek a legjobb 16 között.

A válogatott legjobb pontszerzőjeként – holtversenyben – az egyaránt 13-13 pontig jutó Dombai és Madár végzett. A magyar csapat pénteken a csehek ellen folytatja a negyeddöntőben.

Forrás, fotó: utanpotlassport.hu, FIBA