Balogh Judit, a női kosárlabda NB I-ben szereplő ELTE BEAC Újbuda vezetőedzője a napokban nyilvános Facebook-posztban fakadt ki amiatt, hogy az alapszakasz utolsó négy helyén végző csapat számára egyelőre nincs versenykiírás az élvonalban maradásról döntő folytatásra. Az alábbiakban a korábbi kiváló kosárlabdázó sorait idézzük:
Balogh Judit, a BEAC vezetőedzője az egyenlő feltételekért harcol
„Magyar női kosárlabda bajnokság 2020/21
Március 4-én este, 6 nappal az alapszakasz vége előtt a bajnokságban álló utolsó 4 csapat számára NINCS versenykiírás a folytatásra, a versenynaptárban nem szerepelnek, mintha nem is léteznének. Annyit közöltek, hogy a 15-ével kezdődő héten lesz az első meccs. De hogy melyik nap és utána hogyan folytatódik, hogy ki kivel játszik, arról semmi infó (az első 8 csapaté jan. 21-én véglegesült konkrét mérkőzésnapokkal és párosítással).
Ez évek óta így megy, hiába a tiltakozás, a napi nyaggatás, senki nem érzi szükségét, hogy ezeket csapatokat ugyanolyan megbecsülésben részesítse, mint a náluk jobban szereplőket. Pedig nem babra megy a játék, a ligában maradás a tét. Minden első osztályú csapat ugyanannyi nevezési díjat fizet, ugyanannyi pénzt költ a játékvezetésre, ellenőrökre, pályahitelesítésre, stb.
A kötelezettségek ugyanazok, de a jogok nem.
Miért nem érdemli meg a bajnokság utolsó 4 csapata, hogy a legjobbját nyújtsa a bajnokság végjátékában? Miért nem érdemlik meg az edzői teamek, hogy tisztességesen fel tudják készíteni csapataikat? Miért nem érdemlik meg a sportvezetők, hogy időben meg tudják szervezni a mérkőzéseket, hogy ne agybajjal küzdve, pánikban próbálják az utolsó pillanatban lefoglalni a pályákat a hazai meccsekre?
Aki nem veszi a fáradságot, hogy elkészítse a play-out menetrendjét a versenynaptárban, rendelkezik annyi edzéselméleti tudással, hogy megértse, mi a különbség a között, hogy egy csapat heti 1 vagy 2 meccset játszik? A között, hogy mikor játszik erősebb vagy gyengébb ellenféllel? Mikor játszik otthon vagy hosszú utazás után? Tudja, mit jelent a formaidőzítés? Miért kell lesz…ni azokat, akik nem jutnak a legjobb 8 közé? Van még egy olyan sportág Magyarországon, ahol ez előfordulhat?”
Az MKOSZ főtitkára, Bodnár Péter válasza
Bodnár Péter főtitkár szerint a versenyiroda fantasztikus munkát végez (fotó: jochapress)
A társadalom minden területén érezhető, hogy a közel egy éve tartó vírushelyzet mekkora nyomást gyakorol az emberekre, s milyen frusztrációt és elkeseredettséget okoz… – kezdte válaszát Bodnár Péter, az MKOSZ főtitkára. – A bajnokság végéhez közeledve – vírus nélküli időszakban is – mindig nő az ingerültség, ami különösen érthető azoknál, akik hosszú évek óta, folyamatosan csak a kiesés elkerülésért küzdenek és harcolnak….
Bár lenne rá okunk, nekünk nincs időnk egyéni sérelmeinket dédelgetni,
miközben munkatársaim jelentős része – velem együtt – a harmadik hullám valamely vírusmutánsa által okozott fertőzésből lábadozik, próbáljuk egyben tartani a bajnokságokat. Ezúton is köszönöm a versenyiroda munkatársainak a fantasztikus munkát, amit eddig végeztek, és bízom benne, lelkesedésük kitart a szezon végéig. Nagyon várom, hogy a munkakörülmények a vírushelyzet elmúltával rendeződjenek, és a 2021–2022-es idényben végre mindenki azzal foglalkozhasson, amihez ért! Kitartást és jó egészséget kívánok mindenkinek!”
(nso.hu)