Kovács Ricsi bronzéremmel zárta a maribori WBT versenyt

A szlovéniai WBT sorozat ötödik versenynapján is egy magyar ökölvívó volt érdekelt, a jereváni hősünk, Kovács Ricsi lépett a kötelek közé Mariborban. Az örmény Narek Hovhanniszjan ellen emelték fel a kezét, annak ellenére, hogy a bokszból ő mutatott többet ezúttal is, így bronzéremmel zárt Szlovéniában.

Az aktuális Európa-bajnok a kisváltósúlyban (63.5kg) örmény, de Hovhannesz Bacskov nem vesz részt a WBT sorozat szlovéniai állomásán, egyelőre a profi karrierjére figyel. Ricsi tőle kapott ki az idei Európa-bajnokság elődöntőjében, és egy újabb örménnyel került szembe az ötödik versenynapon, ezúttal is a legjobb négy között.

Ricsi az első menetben egyértelműen jobb volt, mint az örmény Narek Hovhanniszjan, taktikusabban, nyugodtabban kezdett, mint ellenfele. A másodikban volt egy kisebb megingása, de a harmadikban visszatalált a helyes útra a kapitányi instrukciókat követően. Hovhanniszjan az utolsó menetben nem mutatott túl sokat, ennek ellenére a mindent eldöntő harmadikat is megkapta, így Ricsi megosztott pontozással kapott ki.

Bertók Róbert szövetségi kapitány vezetésével négy női és öt férfi versenyző szerepel Szlovéniában az ezüst besorolású eseményen. A hatodik versenynapon nem lesz magyar érdekeltség a szlovéniai nemzetközi versenyen.

„63.5 kg Kovács Richárd – Narek Hovhanniszjan (ARM)

Ricsi a döntőbe jutásért lépett ringbe örmény ellenfél ellen a mai napon. A mérkőzés első menetét véleményem szerint viszonylag simán nyerte Ricsi, de a bírók csak 3:2-re adták a menetet, amit még most sem értek. viszont már az első menetben, de a másodikban is lent maradt párszor Ricsi feje, amely okán a bírók a második menetet 3:2-re az örménynek adták.

A harmadik menetben sikerült ezt a hibát kijavítani, és ismét tisztább menetben, szép találatokat vitt be Ricsi. A mérkőzés megosztott pontozással az örményé volt, de – mint Cservenka Robi mérkőzésén, így itt is – felemelhették volna a mi versenyzőnk kezét is. Ezzel együtt is érződött Ricsin, hogy megfázási tünetekkel küszködik, és lesz min javítani a közeljövőben,” foglalta össze Kovács Ricsi teljesítményét Bertók Róbert szövetségi kapitány.

A magyar csapat ötödik napi eredménye Mariborban: Férfi 63,5kg: Kovács Richárd – Narek Hovhanniszjan (örmény) 1:3