Kulcsár Katalin Barcelonában BL-negyeddöntőt vezet

Nem csak a férfiaknál, hanem a hölgyeknél is jól csengő párosításnak számít a Barcelona–Paris Saint Germain, a BL-negyeddöntőt magyar női játékvezetői team vezeti.

A Mini Estadi (Mini stadion) az FC Barcelona B csapatának otthona, ahol olykor az andorrai válogatott is játssza a hazai mérkőzéseit. Hajdanán a Queen és David Bowie is koncertezett ott, ahol március 23-án 18.30-kor Kulcsár Katalin sípja harsan fel.

A Barcelona női együttese 1988-ban alakult meg, és 2007-ben a mélypontra jutott, amikor kiesett a spanyol első osztályból. Öt esztendő alatt olyannyira felépítették a katalánokat, hogy rekordteljesítménnyel, 94 ponttal nyerték meg a bajnokságot, és először a Bajnokok Ligájába is bejutottak. Az aktuális kiírásban a kazah Shymkert városában 1-1-re végeztek a Biik-Kazygurt ellen, a visszavágón viszont 4-1-re nyertek. A nyolcaddöntőben a holland Twentét kétszer 1-0-ra győzte le Xavi Llorens edző társulata.

A Paris Saint Germain története során először tavaly BL-döntőt játszhatott, ám Berlinben a 92. percben szerzett góllal a Marozsán Dzsenniferrel felálló Frankfurt diadalmaskodott. Az új kiírásban a román Olimpia Clujt kétszer is kiütötték (6-0, 9-0), a svéd Örebróval szemben idegenben lőtt góllal jutottak tovább (1-1, 0-0). A párizsiak kapusa a lengyel Katarzyna Kiedrzynek, akit hazájában az év futballistájának választottak. Menedzsere Nagy Mihály, aki többek között Lovrencsics Gergely és Kleinheisler László útját is egyengette.

A Barcelona-Paris Saint Germain női Bajnokok Liga-negyeddöntő első felvonásán Kulcsár Katalin asszisztensei dr. Kulcsár Judit és Hima Andrea lesznek, míg a tartalék-játékvezetői teendőket Urbán Eszter látja el. A további párosítások: Wolfsburg (német), Brescia (olasz), Rosengard (svéd)-Frankfurt (német), Lyon (francia)-Slavia Praha (cseh).