Küzdelmes döntetlen Ausztrália ellen

magyarausztralrio201601

Második meccsén is döntetlent játszott a Benedek-csapat a riói olimpián. Sokáig emlékezetes, küzdelmes, harcos meccset vívott egymással a két válogatott

Fotó: Illyés Tibor

A második mérkőzésén ugrott vízbe a Benedek-csapat az olimpián, mint ismeretes az elsőn 13-13-as döntetlent ért el a szerbek ellen. Most Ausztrália volt az ellenfél, mely válogatott meglepő vereséget szenvedett az első játéknapon a brazilok ellen.

Az első negyed eleje Campbell és Vámos gólpárbajáról szólt, 2-2 után Hárai csavart egy parádésat, majd ismét egalizáltak az ausztrálok, de a hajrá a miénk volt. Hárait játszottuk meg fórban és beállította a 4-3-as eredményt. A második negyedben már két gól is volt közte, hiszen Manhercz majd Varga Dénes találatával már 6-4-re vezettünk. Ezek után növelhettük volna előnyünket, de Zalánki durrantott fölé fórban. Ehelyett az auszik jöttek közelebb, így 6-5 volt az állás a félidőben.

A harmadik negyedben ismét visszaállt a kétgólos különbség, ezek után Campbell érkezett és 7-6-ra módosított az állást, majd előnyből már egalizáltak Fatovics tanítványai. Benedek ekkor időt kért, de nem sikerült elmozdulnunk a 7-7-es döntetlenről. Az ausztrálok pedig Kayes révén ismét visszavették a vezetést. A negyedik nyolc percben Varga Dénes egalizált, majd Erdélyi lőtt egy nagy gólt, 9-8. Az utolsó percben nem sikerült megtartani az előnyt, így Cotteriel góljával 9-9 lett a végeredmény.

Olimpia, 2016:

Magyarország – Ausztrália 9-9 (4-3, 2-2, 1-3, 2-1)

Szöveges élőnk

VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK, 9-9 lett

– Varga Dániel lövését védte a kapus

– Benedek időt kér, fél perc van vissza

– Decker hóna alatt 9-9

–  óriási gólt lövünk előnyből, a végletekig kijátszuk, majd Varga Dénes zseniális passzát Erdélyi értékesíti, 9-8

– a mérkőzés 18 órától kezdődik

– a szerbek 9-9-es döntetlent értek el a görögök ellen, míg az olaszok 11-8-ra verték a franciákat.

Minden, amit tudni kell a riói olimpiáról! – Programok, csapatok, érdekességek, esélyek