Labdarúgó NB I – Kiütéses Videoton-győzelem a rangadón

image

A listavezető Videoton kiütéses, 5-0-s győzelmet aratott a Ferencváros otthonában a labdarúgó Monicomp Liga 19. fordulójának szombat esti rangadóján.

Monicomp Liga, 19. forduló:
Ferencváros-Videoton FC 0-5 (0-2)
———————————
Albert Stadion, 10 ezer néző, v.: Kassai
    gólszerzők: Alves (26.), Vasiljevic (33.), Lencse (52.), Andic (62.), Polonkai (79.)
    sárga lap: Rósa D. (4.), Balog (25.), Tóth B. (61.), illetve Polonkai (13.), Lipták (42.)

Ferencváros:
    ————
Ranilovic – Csizmadia, Tutoric, Balog, Józsi (Tóth B., a szünetben) – Andrezinho (Miljkovic, 68.), Maróti, Stanic (Abdi, 75.), Rósa D. – Heinz, Schembri

Videoton:
    ———
Bozovic – Lázár (Milanovic, 78.), Lipták, Vaskó, Andic – Gosztonyi, Sándor, Vasiljevic (Szakály D., 71.), Polonkai – Lencse (Nikolics, 65.), Alves

A Videoton és közvetlen üldözője összecsapásának rangját jelezte, hogy ott ült a stadionban Schmitt Pál köztársasági elnök.
    Remek hangulat fogadta a csapatokat, hatalmas tömeg gyűlt össze az Albert Stadionban. A ferencvárosi ultrák a nemzeti ünnep közelsége miatt piros-fehér-zöld színbe öltöztették a kapu mögötti szektort, illetve "Most vagy soha!" feliratú transzparenssel üzentek kedvenceiknek, utalva arra, hogy a találkozó akár egy bajnoki döntővel is felérhet.
    A 25. percig nagyobb helyzete nem volt az együtteseknek, ekkor azonban Lencse tört be a 16-oson belülre, majd átemelte volna Balogot, aki azonban kézzel belekapott a labdába. A büntetőt Alves rendkívül gyengén gurította a jobb sarok felé, Ranilovicról azonban kifelé jött a labda, így a brazil támadó ismételhetett, és – habár ismét "sután" rúgta meg a játékszert – betalált. A zöld-fehéreknek megvolt az esélyük az egyenlítésre, de Schembri csak a kapufát találta el, két perc múlva pedig Vasiljevic szöglet után közvetlen közelről növelte a fehérváriak előnyét.
    A fordulást követően a Ferencváros kénytelen volt kitámadni, ezt pedig azonnal megkontrázta a Videoton, Lencse mértani precizitással "megrajzolt" támadást fejezett be higgadtan (0-3). Mezey György alakulatának ezen az estén minden sikerült, a 62. percben Andic szabadrúgása talált könnyedén utat Ranilovic kapujába (0-4). A 79. percben Sándor kiváló passza után Polonkai szépen emelt a kapuba (0-5).
    A Videoton a rangadón a játék minden elemében jobb volt a Ferencvárosnál, s sikerével előnye immár kilenc pont a tabella élén.