Lakatos Tamás két érme

Lakatos Tamás egyesben a harmadik helyen végzett az U21-es asztaliteniszezők versenyében a World Tour-sorozat belgiumi állomásán. Párosban Szudi Ádámmal a felnőttek között második lett.

P. V. Jó emlékeket őriznek a magyar U21-es asztaliteniszezők a World Tour-sorozat belgiumi állomásának tavalyi versenyéről. Egy éve Ecseki Nándor döntőt játszott korosztályában, Szudi Ádám a felnőttek között jutott el az elődöntőig, míg a két fiú párosban ugyancsak a fináléig menetelt. Nos, idén is hasonló sikereket produkált a küldöttség; ezúttal Lakatosa Tamás gazdagodott a legtöbb pozitív élménnyel.

A belgiumi viadalról persze tudni kell, hogy Challenge-verseny, azaz a sportág krémje nem indul, a fiataloknak azonban tökéletes lehetőséget nyújt a tapasztalatszerzésére. Nem mellesleg olyan sikerélményben lehet részük, amely előrelendítheti a karrierjüket. Lakatost például önbizalommal tölthette el, hogy az első napon a felnőttek és az U21-esek között lejátszott mind a hat mérkőzését megnyerte.

Lakatos Tamás egyesben és Szudi Ádámmal párosban is remekelt Forrás: MOATSZ

Lakatos Tamás egyesben és Szudi Ádámmal párosban is remekelt  •  Forrás: MOATSZ

Egyesben mindkét mezőnyben ő jutott a legtovább, U21-ben a papírformának megfelelően négybe került. A döntőért vívott harcban 3-0-ra kapott ki a későbbi győztes tajvani Cheng-Ting Liaótól. Szudi Ádámot ugyancsak elődöntőbe várták, a 20 éves játékos azonban már a 32 között búcsúzott Ecseki Nándorral együtt. Majoros Bencének egy körrel később ért véget a verseny.

A felnőttek között Majoros és Ecseki a 64, Szudi a 32 között esett ki. Utóbbit Mihail Pajkov búcsúztatta 4-2-vel, majd ugyanilyen eredménnyel győzte le a tizenhat között Lakatos Tamást is. Az orosz aztán honfitársa, Alekszej Livencov oldalán a felnőttek párosversenyében is megállította a két magyart, igaz, ők voltak az első kiemeltek, míg a magyarokat a negyedik helyen rangsorolták. A két duó a döntőben találkozott egymással, s bár a meccset az oroszok nyerték meg 3-0-ra, abszolút sikerként lehet elkönyvelni a második helyet. És hogy teljes legyen a kör: a Majoros, Ecseki kettőst szintén Livencovék búcsúztatták a tizenhat között.

A nők U21-es versenyében Bálint Bernadett képviselte a magyar színeket, akit a nyolc között emeltek ki, de egy körrel korábban 3-2-re kikapott a belga Eline Loyentől. A felnőttek között a 32 jelentette a végállomást, miután a japán Kato Kjokától 4-1-re kikapott. A viadal egyébként magyar sikerrel zárult: Póta Georgina a döntőben 4-1-re múlta felül japán Hamamoto Juit. Gina párosban is diadalmaskodott az orosz Julia Prohorova oldalán, Bálint Bernadett pedig Nagyváradi Mercédesszel a tizenhat között fejezte be a versenyt.

A részletes eredmények ITT megtekinthetők.