Alig három hét, és a nemzetközi teniszutánpótlás elitje Magyarországra látogat, hiszen szeptember 27-től október 2-ig Budapesten rendezik meg a Davis-, illetve Fed-kupát, azaz a 16 éven aluli fiúk és lányok csapat-világbajnokságát.
reb • Ahogyan arról honlapunk még áprilisban beszámolt, jelentős szakmai és sportdiplomáciai siker, hogy – még ha Madrid helyett beugróként is – mostantól három évig hazánk rendezi a junior Fed- és Davis-kupát, az U16-os válogatottak nemzetközi viadalát. Az ideit szeptember 27-től október 2-ig rendezik meg a Nemzeti Edzésközpontban, illetve a Vasas Folyondár utcai sporttelepén. Összesen 16-16 leány-és fiúválogatott négy csoportban küzd meg, s a győztesek jutnak az elődöntőbe.
Az esemény sajtótájékoztatóján Richter Attila, a szövetség főtitkára elmondta, eredetileg Madrid lett volna a rendező, a spanyol főváros azonban végül visszalépett, a Nemzetközi Tenisz Szövetség (ITF) pedig Budapestet kérte fel a beugrásra.
Megjegyezte, amikor elvállalták, még nem rendelkeztek a megfelelő helyszínekkel, ugyanakkor bíztak magukban, hiszen a magyar sportnak – különösképpen a 2024-es olimpiai pályázat kontextusában – rendkívül fontos minden világesemény sikeres megrendezése.
Juhász Gábor, a leányok szövetségi kapitánya elmondta: ugyan lehet még változás a keretben, de a tervek szerint Zádori Réka, Gécsek Fanni és Horváth Adrienn képviseli a magyar színeket, míg a fiúknál Khin Dániel, Makk Péter és Vörös Máté szerepel.
A sajtótájékoztatón részt vett a US Openen a harmadik fordulóig jutott Babos Tímea, valamint a New Yorkban pályafutása során először Grand Slam-főtáblára jutott Fucsovics Márton is, akik korábban mindketten játszottak ezen a viadalon.
„A juniorjátékosnak hatalmas lehetőség a viadal, hiszen ha ilyen tornán helyt tud állni, akkor érzékeli, hol tart a mezőnyhöz képest” – mondta Babos, aki New Yorkban a világranglistán ötödik Simona Haleppel szemben óriási küzdelemben búcsúzott.
„A torna rengeteg önbizalmat adott nekem a későbbi felnőtt pályafutásomhoz, remélem, a fiatalok is ki tudják használni a lehetőséget” – tette hozzá Fucsovics.
Az ITF egyik legnagyobb tornáján a 32 csapat 16 pályán játszik, a mérkőzéseken 96 labdaszedő, több mint száz vonalbíró és 24 székbíró segédkezik, a csoportok sorsolását egy nappal a rajt előtt rendezik.