Leao és Giroud lett a Milan házi gólkirálya

Holtverseny alakult ki a Milan házi góllövőlistájának élén a 2021/2022-es szezonban.

Stefano Pioli együttese megnyerte a bajnokságot és 38 meccsen 69 gólt szerzett, ami a negyedik legmagasabb góltermés volt a szezonban a Serie A-ban. Ez öt találattal kevesebb annál, mint amennyit az előző szezonban lőtt az ezüstérmes Rossoneri.

Rafael Leao és Olivier Giroud végzett a Milan házi góllövőlistájának első helyén a 2021/2022-es szezonban. Mindkét támadó 11 – 11 alkalommal vette be az ellenfelek kapuját a Serie A-ban. A harmadik legjobb góllövő Zlatan Ibrahimovic volt 8 találattal, majd Franck Kessié következik 6 góllal. A csapatból három játékosnak is sikerült elérni az 5 bajnoki gólt, nevezetesen Sandro Tonalinak, Theo Hernándeznek és Junior Messiasnak.

ROMAGNOLI 19 1

Legutóbb 11 évvel ezelőtt, azaz a 18. Scudetto-győzelem alkalmával a 2010/11-es szezonban fordult elő, hogy holtverseny alakult ki a Milan házi góllövőlistájának első helyén, akkor Zlatan Ibrahimovic, Alexandre Pato és Robinho egyaránt 14 góllal zárt.