Öt bronzéremmel tért haza a junior-cselgáncsválogatott a leibnitzi Európa Kupa-viadalról, de az is csak az éremtáblázat tizenötödik helyéhez volt elegendő a rendkívül erős mezőnyben.
L. G. • Az ifjúsági cselgáncsválogatott rendre érmekkel, köztük aranyakkal tér haza a korosztályos Európa Kupa-versenyekről, a juniorok pedig nem szerettek volna lemaradni a fiatalabbaktól. A 33 ország több mint ötszáz cselgáncsozójának részvételével, az ausztriai Leibnitzben megrendezett junior Európa Kupa-viadalon a huszonhét magyar versenyzőből öten is a dobogó harmadik fokára állhattak fel.
A 90 kg-ban Kordély Péter (BHSE) magabiztosan jutott az elődöntőbe, ahol a német Eduard Trippel feltartóztatta. A bronzcsatában vazarival bizonyult jobbnak a francia Loris Tassiernél.
Varga Brigitta (KSI SE) a bielsko-białai ifjúsági Európa-kupa-győzelme után a junior korosztályban is bizonyította rátermettségét, ráadásul eggyel magasabb súlycsoportban, a 44 kilósok között. Gosztonyi Zsolt tanítványa három orosz riválisából kettőt is legyőzött, majd a harmadik helyért zajló csatában jukóval bizonyult jobbnak az olasz Elisa Adrastinál, így felállhatott a dobogó alsó fokára.
A 48 kilogrammos Pupp Réka is az elődöntőben torpant meg, a későbbi győztes japán versenyző, Szakagami Aja ellen. A bronzérmet ő is olasz cselgáncsozó ellen szerezte meg, Michela Fiorini nem sok esélyt kapott az Atomerőmű SE junior Európa-bajnokától.
Tóth Fanni a 78 kilogrammos súlycsoportban két ippongyőzelem után a német Anna-Maria Wagner ellen kapitulált a legjobb négy között, következhetett az újabb bronzcsata. A tizennyolcadik másodpercben el is dőlt az érem sorsa, a KSI SE versenyzője idei második junior Európa Kupa-bronzérmét szerezte.
Az ötödik érmet Szigetvári Mercédesz (Mogyi-Bajai JC) nyerte, aki ugyan a nyolc között kikapott a német Michelle Goschintől, a következő két mérkőzésen ippongyőzelmet aratott, így dobogóra állhatott. A +78 kg-os súlycsoport másik magyar versenyzője, Kárpáti Emese (KSI SE) ötödikként zárt.
Az öt medál nem kevés, de az is csak az éremtáblázat tizenötödik helyéhez volt elegendő. Ez jelzi, mennyi erős mezőny gyűlt össze Stájerországban, egyben emeli a dobogós helyezések értékét. Az élen Németország (3 arany, 3 ezüst, 3 bronz) végzett, megelőzve Oroszországot (2, 6, 4) és Japánt (2, 2, 1).