LEN Bajnokok Ligája 6. forduló – összefoglaló

Szolnok, 2017. február 8.
A szolnoki Andrija Prlainovic (fehérben) és Rémi Saudadier, a Spandau játékosa a férfi vízilabda Bajnokok Ligája A csoportjának 5. fordulójában játszott Szolnoki Dózsa-Közgép - Spandau találkozón a tiszaligeti Vízilabda Arénában Szolnokon 2017. február 8-án.
MTI Fotó: Mészáros János

Az Olympiakos ezúttal túlélte a budapesti látogatást

Az Olympiakos (GRE) és a  Szolnok (HUN) még mindig fej-fej mellett vezetik csoportjukat, miután mindketten elképesztő végjátékkal nyertek a tegnapi fordulóban. A B csoportban Recco (ITA) megszerezte a hatodik mérkőzésen a hatodik győzelmét, míg az Eger (HUN) visszavágott a  Barcelonetanak (ESP), csakúgy, mint a címvédő Jug (CRO), amely egy gólzáporos meccsen legyzőzte a  Hannovert és visszavette a második helyet a csoportban.

Az egyetlen vereség amit az Olypmiacos elszenvedett az elmúlt másfél évben, épp Budapesten volt  – a fináléban, tavaly májusban  a Jug Dubrovnik ellen. Most a görögök visszatértek a magyar fővárosba, egy szintén nagyon fontos összecsapásra, ezúttal az OSC volt az ellenfél. Egy ideig úgy tűnt, hogy a csoportelső síma győzelmet szerez, már  2-6-ra vezettek az újbudaiak ellen. Ugyanakkor Vincze Balázs csapata egyre közelebb és közelebb jött, Bisztritsányi Dávid remekül védett és elől Gór-Nagy majd Bátori találataival 6-6 volt a kijelzőn. A következő percekben azonban a görög csapat újra megmutatta erejét és ismét elhúztak két góllal. Az OSC Zalánki góljával feljött 7-8-ra 49 másodperccel a vége előtt és az utolsó 19 másodpercben még támadhatott a kiegyenlítésért, azonban Bátori távoli lövése a kapu mellé szállt.

A Brescia (ITA) egy síma mérkőzésen győzött a Nice (FRA) ellen, 4-3-as állás után sorozatban négy gólt szereztek és elhúztak. A vége 13-4 lett, ezzel az olaszok 3 pontos előnyt szereztek az OSC-vel szemben a pontvadászatban.

Ami a másik csoportelsőt illeti, a Szolnok tartotta a lépést az Olympiakossal. A berlini Spandau (GER) nagyszerű munkát végzett, mivel az idő legnagyobb részében nyomás alatt tartotta a tavalyi bronzérmest. Bár a  Szolnok vezetett 5-7-re a  félidőben, a németek produkáltak egy 2-0-ás időszakot és  a harmadik negyed döntetlennel kezdődött (7-7). Ugyanakkor a magyar bajnok megmutatta, hogy maradt még a tankban, a  Szolnok sorozatban négy gólt szerzett és ezzel  egy újabb győzelmet (8-12).

A B csoportban  a Recco (ITA) kicsit gyengébb teljesítményt mutatott a  Partizan (SRB) ellen, mint tíz nappal ezelőtt, amikor 12 gólos csapást mértek a szerb fiatalokra Belgrádban (5-17). Ezúttal Partizan bátrabban harcolt, az olaszok csak 7-6-ra vezettek röviddel az utolsó szünet előtt. Az utolsó negyedben, Dusan Mandic, a Partizan korábbi kapitánya, kétszer volt eredményes, ezzel elkezdte növelni a  Recco a  különbséget. A végén egy 4-1-es hajrában a hatodik egyenes győzelmét szerezte meg az olasz élcsapat (12-7).

Címvédő Jug (CRO) Hannoveri túrája (GER) sokkal komolyabbnak ígérkezett a meglepő 15-15-ös Dubrovnikban elért döntetlen után. A döntő pillanatok a második időszakban, 5-6 után következtek, amikor a  horvátok sorozatban négy találatot szerztek, a Hannover nem találta az ellenszert, így a végén a Jug 17 gólnál állt meg és ünnepelhetett egy hatalmas győzelmet.

A forulónap legfontosabb találkozójának minden bizonnyal az Eger (HUN) kontra Barceloneta (ESP) mérkőzés ígérkezett. A magyarok megragadták a lehetőséget, hogy visszavágjanak a barcelonai 10-6-os vereségért. Az egriek már  9-6-ra vezettek, de 10-7-es állásnál, két perccel a vége előtt, ötméterest hibáztak és ezzel veszélyben forgott a győzelem. A spanyolok felzárkóztak egy gólra és még volt 13 másodpercük menteni egy pontot, de nem tudtak betalálni. Most az Eger egy ponttal vezet a katalánok előtt, az biztos, hogy izgalamakkal teli négy forduló elé nézünk.