Lipcsei elégedetlen

A magyar élvonal 13. fordulójában kevés fiatal lépett pályára, ráadásul egyikük sem nyűgözte le a nagyközönséget. Lipcsei Péter szerint megkérdőjelezhető, hogy a vezetőedzőket szakmai szempontok vagy inkább a klub anyagi érdekei vezérlik a kezdőcsapatok összeállításakor.

Nagy-Pál Tamás Sorozatunk folytatódik: ezúttal is szemezgetünk az NB I-es fordulóban pályára lépő U20-as fiatalok táborából. A kép nem túl pozitív: összességégében most szerepelt a második legkevesebb játékos (mindössze 16), akik ráadásul nem nyújtottak kiemelkedőt. Voltak természetesen olyanok, akik nem játszottak rosszul, de különösebb említést senkinek a teljesítménye nem érdemel.

Lipcsei, 2.

Lipcsei a fiatalokról – őszintén  •  Forrás: fradi.hu

A Békéscsaba–Pakson a hazaiak oldalán Viczián Ádám (19), a vendégeknél Lenzsér Bence (19) volt a kezdőcsapatban. Előbbi az első félidőben örülhetett, hiszen csapata két gólt szerzett, utóbbi védőként a másodikban, hiszen nem kapituláltak, ráadásul fordítottak, és 3-2-es győzelmet arattak. Vicziánt Szalai Dániel (19) váltotta a második játékrészben, de sok öröme nem lehetett benne, ugyanis a hosszabbításban felrúgta Kulcsár Dávidot, amiért megkapta második sárga lapját.

Miskolcon Nemes Milán (19) nagyot küzdött a DVTK színeiben, de emberhátrányban ő sem volt képes a csodára, pláne nem a szezonban eddig veretlen Ferencváros ellen (0-2). Kitl Miklós (18) is kezdett, de nagyon szürke volt, míg Nagy Ádám a zöld-fehérek színeiben hozta szokásos formáját: magabiztosan, nagyobb hiba nélkül játszott. Persze ezen a mérkőzésen nem volt túl nehéz dolga.

SZAKÉRTŐNK: Lipcsei Péter, a Ferencváros II vezetőedzője
„Szerintem helyes a szövetség törekvése, hogy minél több fiatal játsszon az NB I-ben, de sajnos vannak olyanok, akik nem érdemlik meg a lehetőséget. Tisztelet a kivételnek. Szakmailag nyilván én is a fiatalítás híve vagyok, de most látni az élvonalban olyanokat, akiknél akadnak jobb játékosok. Ez már nem a szakmáról szól, hanem, hogy a klubok megkapják a járandóságot. Elfogultság nélkül is mondhatom, hogy Nagy Ádám a kivételek közé tartozik, ezt már az U21-es csapatban is bizonyította nálam. Jó futballista. A Diósgyőrben nekem Nemes Milán tetszett, Kitl Miklós játéka ugyanakkor a nagy semmi. Nem szeretném megbántani, de a pozíciójában Koman Vladimir vagy Nikházi Márk is jobb teljesítményre képes. Persze, azt nem láthatom: edzésen ki hogy dolgozik, kinek vannak esetleg erőnléti problémái, azt Bekő Balázs jobban tudja. Az azonban biztos: említhetném a saját példámat, de Lisztes Krisztiánt vagy Vincze Ottót is. Mi nem azért kerültünk be fiatalon a Fradiba, mert fizettek érte, vagy mert valakinek a valakije voltunk, hanem szimplán szakmai döntések nyomán.”

A Haladás hihetetlen menetelése folytatódik, hiszen ismét nyertek a szombathelyiek – szokás szerint 1-0-ra –, ráadásul ezúttal a címvédő Videoton ellen. A csapat házi gólkirálya, Németh Márió (20) nem talált be, de ezúttal nem is volt rá szükség. Székesfehérvári oldalon – nem meglepő módon – mindenki elmúlt már huszonegy.

Az MTK visszafogott játékkal is legyőzte 2-1-re a Budapest Honvédot. Gera Dániel (20) leginkább sárga lapja miatt emlékezhet a mérkőzésre, egyébként nem nyújtott maradandót. A kispesti gárdában Bobál Dáviddal (20) olyan történt, amilyen ebben az idényben még nem: lecserélték a mérkőzés vége előtt. Ennek egyébként csak taktikai oka volt, Marco Rossi támadót küldött a helyére. Ugyanakkor nem lehetett túl büszke, hiszen amennyire kivette a játékból Torghelle Sándort a két csapat nyári mérkőzésén, annyira engedett most két – egyébként igen szép – gólt az egykori Honvéd-kedvencnek.

Az Újpest fiatalok nélkül győzte le a Vasast 2-0-ra – az angyalföldieknek egyelőre nem jött be az edzőváltás. Szanyó Károly korábbi segítője, Simon Antal nem az ígéretekben látta a gyengébb szereplés okát, Osváth Attila (19) nála is kezdett, de ütközés miatt már az 1. percben megsérült, nem sokkal később le kellett cserélni – Vida Máté (19) állt be a helyére.

A Puskás Akadémia–Debrecen (1-1) mérkőzésen Sallai Roland (18) és Balogh Norbert (19) személyében mindkét oldalon támadó játszotta végig a meccset, de egyikük sem fog róla mesélni az unokáinak.

HÉTRŐL HÉTRE
1. FORDULÓ. 10 csapatban 20 játékos összesen 1154 percet játszott.
2. FORDULÓ. 11 csapatban 19 játékos összesen 1073 percet játszott.
3. FORDULÓ. 10 csapatban 18 játékos összesen 1236 percet játszott.
4. FORDULÓ: 12 csapatban 23 játékos összesen 1229 percet játszott.
5. FORDULÓ: 10 csapatban 17 játékos összesen 1048 percet játszott.
6. FORDULÓ: 10 csapatban 17 játékos összesen 1218 percet játszott.
7. FORDULÓ: 11 csapatban 20 játékos összesen 1242 percet játszott.
8. FORDULÓ: 9 csapatban 12 játékos összesen 832 percet játszott.
9. FORDULÓ: 10 csapatban 17 játékos összesen 1214 percet játszott.
10. FORDULÓ: 11 csapatban 19 játékos összesen 1079 percet játszott.
11. FORDULÓ: 10 csapatban 17 játékos összesen 1157 percet játszott.
12. FORDULÓ: 11 csapatban, 18 játékos összesen 1124 percet játszott.
13. FORDULÓ: 10 csapatban, 16 játékos összesen 992 percet játszott.
Emlékezeteset senki nem nyújtott ebben a fordulóban.
♦♦♦
U20-AS GÓLLÖVŐLISTA
Németh Márió (Haladás) 4 gól, Balogh Norbert (DVSC) 3 gól, Viczián Ádám (Békéscsaba) 2-2 gól, Sallói Dániel (Újpest), Sallai Roland (Puskás), Tóth Patrik (Újpest), Hahn János (Paks), Osváth Attila (Vasas), Zsótér Donát (Puskás) 1-1 gól
♦♦♦
A LEGTÖBBET JÁTSZOTTAK
1. Bobál Dávid (Honvéd) 1163 perc, 2. Berecz Zsombor (Vasas) 1064 perc, 3. Sallai Roland (Puskás) 1050 perc, 4. Lenzsér Bence (Paks) 990 perc, 5. Németh Márió (Haladás) 972 perc, 6. Nagy Ádám (FTC) 962 perc, 7. Balogh Norbert (DVSC) 941 perc, 8. Osváth Attila (Vasas) 828 perc, 9. Vida Máté (Vasas) 768 perc, 10. Viczián Ádám (Békéscsaba) 749 perc, 11. Gera Dániel (MTK) 644 perc, 12. Nemes Milán (DVTK) 630 perc, 13. Sallói Dániel (Újpest) 628 perc, 14. Kitl Miklós (DVTK) 595 perc, 15. Varga Szabolcs (MTK) 551 perc, 16. Hahn János (Paks) 489 perc, 17. Gazdag Dániel (Honvéd) 474 perc, 18. Szalai Dániel (Békéscsaba) 207 perc, 19. Medgyes Zoltán (Haladás) 205 perc, 20. Kővári Róbert (Paks) 197 perc, 21. Asztalos Dávid (Paks) 180 perc