London 2012 – Női vízilabda: Magyarország-Oroszország 11-10

image

A magyar női válogatott bejutott a legjobb négy közé a londoni olimpia női vízilabdatornáján: Merész András együttese a vasárnapi negyeddöntőben 11-10-re nyert az orosz csapat ellen.

Az oroszok kezdték jobban az összecsapást, egy perc elteltével már két góllal vezettek, ám a magyar együttes játéka fokozatosan feljavult, és a második negyedben már két gólos előnyre tett szert. Az oroszok a harmadik játékrészben feljöttek, és 8-8-cal érkeztek a csapatok a zárófelvonásra. A negyedik negyedben, egy perccel a vége előtt már két góllal vezetett a magyar együttes, az oroszok azonban tíz másodperccel a vége előtt emberelőnyben támadhattak az egyenlítésért, sőt, 6 másodperc volt még hátra, amikor kettős előnybe kerültek, de ezzel sem tudtak élni.
    Merész András együttese a keddi elődöntőben magyar idő szerint 20:40 órától a spanyol-brit párharc győztesével találkozik.