Lopez az élen, de Michelisz is pole-ban!

WTCC

2015. november 1. vasárnap, 05:08

A vasárnapi kvalifikációra helyreállt a világ rendje: az öt Citroen sajátította ki a legjobb pozíciókat. Közülük a második vb-címére hajtó Jose Maria Lopez bizonyult a leggyorsabbnak, megelőzve Loeböt és Mullert. A Hondák Michelisz Norbert várakozásainak megfelelően visszaestek: a zengős pilóta a fordított rajtrácsos verseny pole pozíciójával vigasztalódhat.

Szokatlan időpontban, helyi idő szerint vasárnap délelőtt került sor a túraautó-vb thaiföldi időmérőjére. A remek időjárási körülmények között kezdődő első szakasz nagyszerűen indult magyar szempontból, hiszen a már szombaton is jól szereplő Michelisz Norbert az első körök után a második helyet foglalta el Tom Chilton mögött. Brillíroztak a pluszsúly nélkül köröző Ladák is: egy ponton mindhárom versenyzőjük a top5-ben volt, Rob Huff pedig még a vezetést is átvette.

A Q1 végéhez közeledve aztán a Citroenek is magukra találtak, s végül Lopez, Bennani, Ma, Loeb sorrendben ők is foglalták el a legelőkelőbb pozíciókat – igaz, John Filippi beférkőzött közéjük a harmadik helyre. Yvan Mullernek ellenben épp csak sikerült a továbbjutás: a francia a 12. helyen kúszott tovább a második etapba. Így viszont Gabriele Tarquini kényszerült búcsúzni, a hondás olasz mellett pedig Lapierre Ladája és négy Chevrolet nem fért még be a legjobb tizenkettő közé.

López_Thaiföld_WTCC_1

A második felvonás során aztán már a top5-be kerülés volt a cél. Helyreállni látszott a világ rendje, ez ugyanis az öt Citroen C-Elysée-nek sikerült Bennani vezetésével. Mögöttük a legjobb a TCR múlt hétvégi fordulóján rajthoz álló Hugo Valente lett, majd jött Nicky Catsburg Ladája, ám ami ennél is fontosabb, hogy Michelisz Norbi a 10. helyen zárt, ezzel pedig az övé lett a fordított rajtrácsos második futam pole pozíciója! A Zengő Motorsport pilótájának jóslata tehát bejött: a szombati eredmények csalókák voltak, s a magyar versenyző öröme nem is volt őszinte a leintést követően – már csak azért sem, mert mellőle márkatársa és egyik legnagyobb riválisa, Tiago Monteiro rajtolhat majd.

A Q3-as szétlövést Ma Qing Hua nyitotta, ám Loeb hamar maga mögé utasította kínai kollégáját. Jose Maria Lopez azonban még az ex-ralisnak is kiosztott bő két és fél tizedmásodpercet, áttörve az 1:38-as határt. Az argentint követő Muller kissé bele is hibázott a körébe, ezzel pedig Loebtől is kikapott, így további pontokat veszített a címvédővel szemben, aki akár már ma bebiztosíthatja második világbajnoki címét. Végül a rajtelsőséget is megszerezte Lopez, hiszen bár Bennani remek részidőt teljesített az első szektorban, a marokkói összességében nem volt rá veszélyes, így nem tudta megakadályozni márkatársát, hogy idén hatodik alkalommal nyerje meg a kvalifikációt.

A WTCC burirami versenyei 10:15-kor és 11:20-kor rajtolnak – a futamokat az M4 Sport és az Eurosport is élőben közvetíti.