Magabiztos győri siker a Debrecen ellen

A Győr hazai pályán 35-23-ra legyőzte szombaton a Debrecent a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában.

Győri Audi ETO Kc
Győri-Lukács Viktória és Yvette Broch is két-két gólt szerzett. Fotó: Kovács Anikó

Mindkét együttes győzelemmel kezdte a sorozat 31. kiírását: a legutóbb bronzérmes Győr 24-23-ra nyert a francia Brest Bretagne otthonában, a BL-be 13 év után visszatért Debrecen vendéglátóként 32-29-re kerekedett a svéd IK Sävehof fölé. A hajdúságiak a bajnokságban százszázalékosak három fordulót követően, a pontvadászatban a Győr két siker mellett már elszenvedett egy meglepő vereséget Mosonmagyaróváron.

A legrangosabb európai kupasorozat főtábláján harmadszor szereplő DVSC és az ötszörös BL-győztes Győr először találkozott európai kupaporondon.

Az első gólt a debreceni Kácsor Gréta szerezte, mindkét fél stabilan és hatékonyan védekezett, támadásban azonban voltak hibák a kapuk előtt, így negyedóra játék után 6-4-es hazai előnyt mutatott a kivetítő.

Négygólos különbséget (10-6) először 22 perc elteltével tudott kialakítani a Győr, hat perc volt hátra a szünetig, amikor 11-8-nál a debreceniek trénere, Szilágyi Zoltán időt kért. A játékmegszakítás ellenére nem tudtak közelebb zárkózni a cívisvárosiak. A győri Ana Gros combját fájlalva lent maradt gólját követően a szünet előtt, csak segítséggel tudta elhagyni a pályát.

A fordulást követően a Győr akarata érvényesült, alig több mint négy perc alatt egy 5-1-es sorozatot produkált, ezt a debreceni időkérés sem tudta megakasztani. A befejezéseknél a korábbiaknál többet hibázott a Debrecen, a hatékonyságban javuló Győr pedig tíz találattal el tudott lépni, a hajrában pedig még növelni is tudta előnyét a dán Ulrik Kirkely együttese.

A legeredményesebb a győri Emilie Hovden lett hat találattal, Kari Brattset ötször volt eredményes, a vendégeknél Jovana Jovovic és Csernyánszki Liliána egyaránt négy gólt szerzett.

Ulrik Kirkely, a Győr vezetőedzője

„A Debrecen nagyszerű ellenfél volt. Ahogyan elkezdték a mérkőzést, szervezettséget mutattak. Tudtuk azt, hogy a védekezés keménységét növelnünk kellett az előző meccsekhez képest. Nagyon gyors 1-1 elleni játékuk van, ezt próbáltuk megfogni. Jól sikerült szinte minden figurát alkalmaznunk. A második félidei formánk felszabadultságot hozott a csapatban. Sokat javult a lövőjátékunk, ami miatt még inkább elégedett lehetek.”

Szilágyi Zoltán, a Debrecen vezetőedzője

„Gratulálni szeretnék a Győrnek a megérdemelt győzelemhez. Az első félidőben tartottuk magunkat, a Győr végig dominált, ezért az első játékrészben nem láttam problémát. A második félidő elején fordult a kocka, sok könnyű gólt kaptunk indítás-lerohanásból. Ekkor azt láttam, hogy felszabadultan játszott a Győr, mi pedig megtorpantunk. Próbáltunk változtatni, de a védekezésünk teljesen szétesett.”

A női kézilabda NB I-ben január 17-én lesz Győr-DVSC összecsapás, míg a Bajnokok Ligája „visszavágóját” február 10-én játsszák le Debrecenben.

EHF női kézilabda Bajnokok Ligája

A csoport, 2. forduló:

Győri Audi ETO KC – DVSC Schaeffler 35-23 (14-10)
Győr:
Duijndam, Toft (kapusok), Blohm 2, Brattset Dale 5, Broch 2, de Paula 1, Farkas E., Farkas J., Gros 3, Győri-Lukács 2, Haugsted 4, Hovden 6, Nze Minko 3, Oftedal 2, Ryu 3, Szöllősi-Schatzl 2.
DVSC: Bartulovic, Gabriel (kapusok), Costa, Csernyánszki 4, Füzi-Tóvizi 1, Grosch, Haggerty, Hámori 3, Johansson, Jovovic 4, Kácsor 2, Petrus, Planéta 1, Töpfner 3, Vámos M. 2, Vámos P. 3.

IK Sävehof (svéd)–Brest Bretagne (francia) 20-25 (9-15)
Odense (dán)–WHC Buducnost BEMAX (montenegrói) 39-24 (25-8)

Szeptember 17., vasárnap, 14:00: SG BBM Bietigheim (német)–CSM Bucuresti (román)

A csoport állása: 1. Győr 4 p, 2. Odense 2 p, 3. Bietigheim 2 p, 4. Brest 2 p, 5. CSM 2 p, 6. DVSC 2 p, 7. Sävehof 0 p, 8. Buducnost 0 p

Forrás: gyorietokc.hu / MKSZ / MTI