Magabiztos győzelem a görögök ellen – Bronzérmes a Benedek-csapat az Eb-n!

Belgrád, 2016. január 21.
MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

Végig vezetve, simán győzött férfiválogatottunk Görögország ellen, ezzel bronzérmes lett a Benedek-csapat az Eb-n.

Belgrád, 2016. január 21. Benedek Tibor szövetségi kapitány magyaráz a belgrádi vízilabda Európa-bajnokság elõdöntõjében játszott Montenegró - Magyarország mérkõzés szünetében 2016. január 21-én. MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

Gólváltással kezdődött a mérkőzés, először Vámos majd Vlachopulosz értékesített egy helyzetet. Ezek után az előnyöket gyakorolhattuk és jó százalékkal belőttük őket, hiszen Decker, Hosnyánszky és Manhercz is villant, 4-1. A görögök csak szépíteni tudtak, fórból Vlachopulosz volt eredményes. A második nyolc percben növelni tudtuk előnyünket. Ismét jól működött az előnykihasználásunk, és Vámos is akcióból be tudott találni, majd Manhercz is beköszönt, így négy góllal vezettünk a nagyszünetben.

A harmadik negyedben nem tudtak feljönni a hellének. Sőt, Bátori révén egy megúszást értékesítettünk, majd Fountulisz visszahozta négy gólra a fehérsapkásokat. A záróakkordban potyogtak a gólok, nyolc találat is esett. Inkább az eredmény számszerűsége volt a kérdés, végül még kozmetikáztak a görögök az eredményen, így 13-10 lett a vége.

Európa-bajnokság, brozmérkőzés:

Görögország–Magyarország 10–13 (2–4, 2–4, 1–2, 5–3)
Kombank Aréna. Vezette: Schwartz (izraeli), Koganov (azeri)

Görögország: Flegkas – Fountoulis 1, Pontikeas, Afroudakis 2, Kolomvos, Gounas, Vlachopoulos 4. Csere: Mylonakis, Dervisis, Genidounias 1, Delekas, Mourikis 2, Galanopoulos (kapus). Szövetségi kapitány: Vlachos Theodoros

Magyarország: Nagy V. – Erdélyi, Vámos 3, Decker Á., Varga Dániel, Varga Dénes 2, Hárai 2. Csere: Gór-Nagy, Hosnyánszky 2, Kis G., Bátori 2, Manhercz 2. Szövetségi kapitány: Benedek Tibor

– időt kérnek a görögök, de nincs gól

– Hosnyánszkyt szórják ki, a görögök jól körbejáratják Vlachopulosz befejezi 2-4

– előnybe kerülünk, Manhercz lövi vissza a rövidre, bemegy, 1-4