Magabiztos győzelem Oroszország ellen

magyarcsapat trieszt

Szép játékkal, simán verte az orosz válogatottat a Benedek-csapat. Az első negyedtől kezdve dominált a csapat, amely végül tíz góllal nyert.

Magabiztosan győzött a Benedek-csapat (Fotó: Giorgio Scala, deepbluemedia)

Bekezdtünk az első negyedben, még annál is jobban, mint ahogy azt megszoktuk az elmúlt mérkőzéseken a magyar csapattól, hiszen 6-2 volt az állás az etap végeztével. Szép gólokat lőttünk, elég csak Hosnyánszky bombájára vagy Zalánki találatára gondolni, de Varga Dénes két gólja is élményszámban ment. A második negyed elején közelebb jöttek az oroszok, bár Hosi villant a negyed elején, 2-7, de erre jött két orosz válasz Kharkov majd Bicskov volt eredményes, 4-7. A továbbiakban növeltük a különbséget, Vámos majd Zalánki és két Varga Dániel találatra egy jött a túloldalon, így megnyugtató fölénnyel várhattuk a folytatás, hiszen 11-5-re vezettünk.

A fordulás után Hosnyánszky már hétre növelte a magyar előnyt, sőt Manhercz góljával már 13-5 volt az állás. Ezek után sem lankadt a figyelem, bár Kharkov ebben a negyedben is meglőtte a magáét, de Erdélyi majd Zalánki nagy góljával 15-6 volt ide. Az utolsó negyedben az volt a kérdés, meglesz-e a közte tíz. A mérkőzés végén Manhercz húzott egy váratlant, messziről – kicsit nem is a kapu felé nézve – kialakította a 18-8-as végeredményt. Holnap Szlovákia következik 15.10-től.

Olimpiai kvalifikációs torna:

Oroszország–Magyarország 8–18 (2–6, 3–5, 1–4, 2–3)
Oroszország: Fedotov – Giniatov, Odintsov 1, Merkulov 1, Kharkov 4, Krasnov, Khalturin, Balakirev, Bychkov 1, Kholod 1, Magomaev, Kornejev (kapus). Szövetségi kapitány: Erkin Shagajev

Magyarország: Nagy V. – Vámos 2, Erdélyi 3, Szivós, Varga Dániel 2, Varga Dénes 2, Hárai. Csere: Zalánki 3, Manhercz K. 2, Hosnyánszky 3, Decker Á., Bedő 1, Bisztritsányi (kapus). Szövetségi kapitány: Benedek Tibor

– a mérkőzés 17.50-kor kezdődik

– a spanyolok magabiztosan győztek Dél-Afrika ellen, míg a németek nem bírtak Kazahsztánnal. Sőt, Kanada sem a románokkal.