Magabiztos sikerrel lettek csoportelsők a hollandok

MH/MTI
2024. január 7. vasárnap. 20:19

A hollandok az első perctől kezdve nagy fölényben játszottak, Simone van de Kraats öt, Sabrina van der Sloot négy gólt szerzett.

A magyar válogatott – amely mindkét riválisától kikapott – 20 órától a horvátok ellen ugrik medencébe, a mérkőzést az M4 Sport élőben közvetíti. Amennyiben Mihók Attila és Cseh Sándor együttese a papírformának megfelelően nyer, akkor a harmadik helyen végez, és a csehekkel találkozik a keresztbe játszás során.

A tornán egy olimpiai kvótát osztanak ki, a holland és a vb-döntős spanyol válogatottnak már biztos a párizsi részvétele, így ezt a két csapatot leszámítva a legjobb szerez ötkarikás indulási jogot.

Női Európa-bajnokság (Eindhoven), csoportkör, 3. forduló:
A csoport:
Hollandia-Görögország 15-10 (4-3, 5-1, 2-3, 4-3)

később:
MAGYARORSZÁG-Horvátország 20.00 (+FOTÓ)

korábban:
B csoport: Franciaország-Izrael 16-8 (4-3, 5-2, 3-1, 4-2) Spanyolország-Olaszország 14-8 (5-1, 3-3, 3-2, 3-2)

A csoport végeredménye: 1. Spanyolország 9 pont, 2. Olaszország 6, 3. Franciaország 3, 4. Izrael 0

Az első divízióból az első két helyezett közvetlenül a negyeddöntőbe jutott, a harmadik és negyedik pedig a nyolc közé jutásért játszik.

C csoport:
Románia-Törökország 9-7 (4-2, 2-3, 3-2, 0-0)
Szerbia-Csehország 15-4 (3-1, 4-0, 4-1, 4-2)

A csoport végeredménye: 1. Szerbia 9 pont, 2. Csehország 6, 4. Románia 3, 4. Törökország 0

D csoport:
Szlovákia-Bulgária 23-8 (6-2, 4-2, 6-2, 7-2)
Nagy-Britannia – Németország 12-6 (3-1, 3-0, 5-3, 1-2)

A csoport végeredménye: 1. Nagy-Britannia 9 pont, 2. Németország 6, 3. Szlovákia 3, 4. Bulgária 0

A második divíziós csoportokból az első és második helyezettek a negyeddöntőbe jutásért játszhatnak.