Magyar diadal a karate őshazájában

Amióta felvették a 2020-as tokiói olimpia műsorára a karatét, azóta fokozottabb a figyelem a sportág történéseire. A sportág nyolc versenyszámban tíz résztvevővel érintett az olimpián, férfi és női formagyakorlatban (kata), valamint 3-3 súlycsoportban (kumite) avatnak majd bajnokot.

A sportág egyik hazai kiválósága Tadissi Martial aranyérmet nyert a Karate1 Premier League okinawai állomásán. A kétszeres felnőtt Eb-bronzérmes magyar versenyző remek formáját jelzi, hogy egymás utáni két hétvégén is dobogóra állhatott a karate sportág legrangosabb sorozatában.

Az egy héttel ezelőtt a Karate1 Premier League hamburgi viadalán harmadik helyen végzett magyar karatés a sportág őshazájában a 67 kg-os súlycsoport küzdelmei során három győzelemmel jutott a döntőbe. Az UTE sportolója sorrendben a japán Soda, a szaúd-arábiai Alotaibi és a japán Hirose ellen nyert, majd a döntőben felülmúlta a szintén szaúdi Alkhatamit is. Formája több mint biztató a Linzben október végén sorra kerülő világbajnokság előtt.

A széria idei záróversenyén a nőknél a szintén UTE-versenyző Molnár Réka az 50 kg-osok mezőnyében az ötödik helyen zárt.

Azt, hogy Tadissi Martial egyre inkább a világ élvonalába tartozik, az is bizonyítja, hogy a Japán Karate Szövetség személyesen hívta meg Okinawára, ahol ő és Molnár Réka együtt edzhettek a japán válogatottal is.

Bár a 2020-as olimpiai még messze van, de a sportág hazai kiválóságának eredményei biztatóak a jövőt tekintve.