Magyar díszelőadás az uszodában, dupla arannyal

Késely Ajna ezüstérmes lett 100 m gyorson, majd a 400-as fináléban megszerezte a harmadik aranyát Tbilisziben. Gyurinovics Fanni lett a nap másik aranyérmese, 200 vegyesen. Majd jött Végh István bronza 50 gyorson. Leány kosarasaink csoportgyőztesként jutottak az elődöntőbe. A tornászlányok hozták a remélt 10. helyet csapatban, Kovács Zsófia négy döntőben szerepelhet.

Munkatársainktól A szokásokhoz híven remekül kezdtek az úszók ma is. Barta Márton a legjobb idővel jutott a 200 m vegyes döntőjébe, és Holló Balázs a második lett, de mert országonként csak egy úszó szerepelhet a fináléban, ott nem kapott pályát… Késely Ajna 400 m gyorson második idővel döntős, akárcsak Gyurinovics Fanni 200 m vegyesen. Berecz Balázs hetedikként került a legjobb nyolc közé 200 m mellen, Ilyés Laura 200 m háton pedig ötödikként. Labán Eszter 100 m mellen (9.) középdöntős.

Rövid leltár a délutánról: Késely Ajna ezüstöt, majd aranyat nyert. Első lett Gyurinovics Fanni 200 m vegyesen, majd Végh István úszott bronzot 50 gyorson.
Hát, elég ütős…

Késely Ajna a játékok előtt honlapunknak azt mondta: két aranyéremmel szeretne hazatérni.
Mind a kettőt megszerezte már az első két napon, de csöppet sem vett vissza.
Először a 100 gyors döntőjében (57,18) csapott a második helyen a célba, noha jobb időt úszott, mint délelőtt a középdöntőben (57,94). Majd egy óra sem telt el, amikor 400 gyorson spanyol ellenfelét fél másodperccel megelőzve (4:15,65) harmadszor is a dobogó tetejére állhatott.
„A rajtot jól elkaptam százon, elsősorban annak köszönhető a második helyem. Abban nagyon bíztam, hogy négyszázon sikerül győznöm, szerencsére így is lett” – nyilatkozta a mob.hu-nak. Százötvennél volt kis holtpontja, de túllendült rajta, és kétszáz után – ahogyan előre tervezte – egyre fokozni tudta a tempót.
A harmadik aranyat a mesterének, Turi Györgynek ajánlotta, aki most Kazanyban, a felnőttek vizes világbajnokságán van.
„Már beszéltem vele arról, hogy szeretnék indulni a riói olimpián. Hogy melyik számban? Akár négyszáz gyorson, akár a váltó tagjaként. De előtte a negyedik aranyérmet is megcélzom az EYOF-on” – mondta.

Az aranyos Fanni

De nemcsak neki sikerült parádésra a délután: Gyurinovics Fanni 200 vegyesen aratott rajt-cél győzelmet (2:18,93). „A négyszáz vegyesből okulva nem azzal indultam neki, hogy meg akarom nyerni, hanem, hogy minél jobb időt ússzak.” Az egyéni csúcsa is meglett volna, ha nem akad fenn a kötélen… „A rajtom nagyon jól sikerült, de amikor a háton fennakadtam, kicsit bepánikoltam. Láttam viszont, hogy van esélyem” – mondta a döntő után.
Hogy a fiúk sem lógjanak ki a sorból, arról Végh István tett, aki bronzérmet szerzett 50 gyorson (27,68): „Maximálisan elégedett vagyok, hiszen az eredeti célom az volt, hogy döntőbe jussak. Hogy felállhattam a dobogóra, aranyéremmel ér fel. Sokat segített a lelátói buzdítás, és az édesanyámért is úsztam, aki már fentről figyel”.

Barta Márton negyedik lett (2:04,32) 200 vegyesen, amivel más napon a tudósítások címébe kerülhetne. Ilyés Laura hatodik a 200 hát döntőjében (2:22,15), Berecz Balázs nyolcadik 200 mellen (2:22,72).

KOSÁRLABDA

A magyar leányválogatott a két győzelmének és a többi eredmény kedvező alakulásának köszönhetően tét nélkül léphetett pályára a franciák ellen.
Az utolsó forduló eredményétől függetlenül ugyanis Magyar Gergely együttese megnyerte csoportját és bejutott az elődöntőbe.
A magyarok állva hagyták ellenfelüket a találkozó elején, és jelezték: ha ebben az iramban folytatódna a mérkőzés, harmadszor is győztesen hagynák el a pályát.
A csapat azonban vélhetően már a folytatásra tartalékolt, így a franciák átvették a vezetést és végül 58-37-re győztek.

SZERTORNA

A leánycsapatra is igaz, ami a fiúkéra: a szakvezetés a tízedik hely környékére várta a Jakab Noémi, Kovács Zsófia, Székely Dóra alkotta együttest, és a lányok maradéktalanul teljesítették. A döntőben 102,650 pontot gyűjtöttek, ami éppen a tizedik pozíciót jelentette. Az aranyérem az oroszok nyakába került, az ezüstöt a belgák, a bronzot a németek szerezték meg.
Kovács Zsófia Draskóczy Imre női szakágvezető és a saját elképzeléseit is felülmúlta. A mester előzetesen egyéni összetettben, ugrásban és felemás korláton várt döntőt a Dunaferr SE ígéretétől, míg ő már az egyéni összetett és kedvenc szere, a felemás korlát fináléjával is nagyon boldog lett volna. Nos, előbbiben a hatodik, utóbbin a nyolcadik helyen jutott a döntőbe, megspékelve az ugrás és a gerenda fináléjával. Nemrég elmondta, gerendán az EYOF előtt még volt mit csiszolni, de úgy tűnik, remek munkát végzett, amelynek meglett a jutalma.

ATLÉTIKA

Értékes eredményt ért el, hatodik, vagyis pontszerző lett a távolugrásban Leveleki Bence (6,83 m). Magasba Tanó Leonardo 199 centit ugrott, és azzal a kilencedik helyen végzett.

A futóatléták négyszázas sikernapot tartottak. Síkon a fiúk mezőnyében Jagodics Denis (49,64) a hatodik, míg a leányok versenyében Renkó Evelin (56,69) a nyolcadik idővel jutott a döntőbe. Gáton Mátó Sára (1:01.30 perc) a második, míg Deák Márton (55.00) a hetedik idővel ugyancsak a finálé szereplője lett.

CSELGÁNCS

A 60 kg-os Gunics Endre erőnyerőként kezdett, majd a nyolc közé jutásért jukóval nyert a belga Zachary Patris ellen. Az elődöntőért az izraeli Amit Bobovics ellen lépett tatamira, de a küzdelem nem tartott sokáig: az ellenfél a 43. másodpercben ippont dobott rajta.
Következhetett a vigaszág. A Domaszéki Judo Ifjúsági Sportegyesület versenyzője a vereségénél rövidebb idő alatt, a 31. szekundumban nyert ipponnal a macedón Borcse Angelov ellen.
Aztán viszont jött a francia Benjamin Gomes, aki három jukó után, 3 perc 43 másodpercig tartó küzdelem végén, ipponnal vetett véget a küzdelemnek.
Gunics Endre a hetedik helyen végzett.
Mihalovits Kincső az első fordulóban két és fél perc alatt szenvedett a 48 kg-ban, az olasz Giulia Santinitől. Aki azonban a következő körben kikapott így Kincsőnek véget ért a verseny.

Az atléták közül ketten álltak rajthoz a délelőtti futamokban. Deák Márton (7.) és Mátó Sára (2.) döntőbe jutott 400 m gáton.