Magyar eredménycsokor a nagyvilágból

Kormány Sport

Mindkét vízilabda-válogatottunk a negyedik helyen végzett a kvangdzsui vizes világbajnokságon. Judóban Tóth Krisztián bronzérmes lett. Evezésben 10 év után nyert magyar egység ismét érmet az U23-as világbajnokságon. Benkó Barbara szerepelt a legjobban a Mountain Bike Európa-bajnokságon.

Férfi és női vízilabda-válogatottjaink nagy lehetőséget szalasztottak el a világbajnokságon, hiszen mindkét csapat a döntőért mérkőzhetett. A férfiak az olaszoktól, a nők Spanyolországtól szenvedtek vereséget. A 3. helyért folytatott csatározásokban is mindkét válogatott elvérzett és negyedikként zárt.

A döntőbe jutott csapatok olimpiai kvótát szereztek. Ennek a nőknél Spanyolország és az Amerikai Egyesült Államok, a férfiaknál Olaszország és Spanyolország örülhetett. A magyar válogatottak számára a következő lehetőség az olimpiai indulás megszerzésére a 2020. évi januári budapesti Európa-bajnokság lesz, onnan az első helyezettek csatlakozhatnak az olimpia mezőnyéhez.

Zágrábban 86 ország 552 judósa lépett tatamira, A 90kg-os Tóth Krisztián korábban már három alkalommal megnyerte a zágrábi GP-t, ezúttal a dobogó harmadik fokára állhatott fel. Cirjenics Miklós a budapesti GP-n a 7. helyen végzett, most az 5. helyével egy újabb nagy lépést tett tokiói álmának valóra váltásáért. További két versenyzőnk, Pupp Réka és Szigetvári Mercédesz a 7. helyen végeztek.

Evezésben a korosztályos U23-as válogatott a sarasotai világbajnokságon két bronzérmet, valamint két B döntős helyezést ért el. Két bronzérmes egységünk a női normálsúlyú kétpárevezős, Preil Vivien, Gadányi Zoltána, illetve a férfi könnyűsúlyú kettes, Szabó Bence, Furkó Kálmán összeállításban. Magyarország tíz éve, a Simon, Juhász páros 2009-ben szerzett ezüstérme óta nem nyert U23-as világbajnokságon érmet. Dobai Tamás, Király Csaba, Kunstár Márk, Kiss Norbert, Szlovák Rajmund, Hopp Márton, Gerei Tamás, László Péter és a kormányos Szalkai Ádám a sportág hazai történelmének első U23-as nyolcasában versenyzett a vb B döntőjében, és 8. lett.

Brnóban rendezték a mountain bike, kerékpáros szakág olimpia versenyszámának Európa-bajnokságát. A csehországi kontinensviadalon három magyar versenyző volt érdekelt: Parti András a 29., Palumby Zsombor a 49., a hölgyeknél Benkó Barbara pedig a 14. helyen zárt.

Gyurátz Réka megdobta az olimpiai szintet kalapácsvetésben a 124. atlétikai országos bajnokság első napján.

A Dobó SE versenyzője 72,70 méterrel győzött a Lantos Mihály Sportközpontban zajló budapesti viadalon, a tokiói induláshoz pedig 72,50 métert kellett elérni. Gyurátz első kísérlete 69,05 méter volt, majd egy érvénytelen után 70,49 következett – a sportági szövetség honlapja szerint. A negyedik dobása nem volt sikeres, a következő kettőnél viszont megint 70 méter fölé került: előbb 70,67-et dobott, végül 72,70 méterre hajította a kalapácsot. Utóbbi eredmény egyben egyéni csúcs is, eddigi legjobbja 70,52 méter volt, amit tavaly ért el.

Atlétikában korábban az ugyancsak kalapácsvető Halász Bence, valamint súlylökésben Márton Anita, és hétpróbában Krizsán Xénia teljesítette az ötkarikás szintet.

Forrás, fotó: olimpia.hu, MTI/Kovács Tamás