Magyar-holland – Sima négygólos vereség

image

A magyar labdarúgó-válogatott 4-0-ra kikapott pénteken a világbajnoki ezüstérmes holland csapattól a Puskás Ferenc Stadionban rendezett Európa-bajnoki selejtezőn.

A magyaroknak így nem sikerült megszakítaniuk a hollandok elleni, 27 éve tartó kudarcszériát: ez volt sorozatban a hatodik meccs, amelyet a narancsmezesek nyertek meg.
    Az E csoportban a hollandok sikerükkel hatpontos előnyre tettek szert a második magyarokkal szemben. A két csapat kedden, Amszterdamban újra találkozik egymással.

Eb-selejtező, E csoport:
Magyarország-Hollandia 0-4 (0-2)
——————————–
Puskás Ferenc Stadion, 25 ezer néző, v.: Carlos Velasco Carballo (spanyol)
    gólszerző: Van der Vaart (8.), Afellay (45.), Kuyt (54.), Van Persie (62.)
    sárga lap: Koman (44.), Elek (59.), Vanczák (61.), Lipták (67.), illetve Van Persie (18.)

Magyarország:
    ————-
Király Gábor – Vanczák Vilmos, Lipták Zoltán, Juhász Roland, Laczkó Zsolt – Varga József (Vadócz Krisztián, a szünetben), Elek Ákos (Priskin Tamás, 79.) – Koman Vladimir (Czvitkovics Péter, a szünetben), Gera Zoltán, Dzsudzsák Balázs – Rudolf Gergely

Hollandia:
    ———-
Michel Vorm – Gregory van der Wiel, John Heitinga, Joris Mathijsen, Erik Pieters – Nigel de Jong, Rafael van der Vaart (Kevin Strootman, 82.) – Dirk Kuyt (Ruud van Nistelrooy, 82.), Wesley Sneijder, Ibrahim Affelay (Eljero Elia, 63.) – Robin van Persie

I.félidő:
    ———
    8. perc: Sneijder indult meg középen, majd a remek ütemben kilépő van der Vaart elé gurított, aki 14 méterről lőtt, a labda pedig az elvetődő Király keze alatt a kapu közepébe vágódott (0-1).
    45. perc: van Persie két magyar védőt becsapva passzolt vissza a magyar 16-os sarkáról a középen érkező van der Wielnek, aki azonnal a 16-os bal oldalán robogó Afellayhoz ívelt, a Barcelona támadója pedig egy igazítás után a hosszú sarokba lőtt (0-2).

II. félidő:
    ———–
    54. perc: egy középpályán megszerzett labda után Sneijder ugratta ki a magyar védők között kimozduló van Persie-t, aki a jobb oldalán felfutó Kuyt elé tálalt, a Liverpool csatára pedig az üres kapuba gurított (0-3).
    62. perc: a hollandok a magyar 16-os jobb oldalán szereztek labdát, van der Wiel a középen érkező Van Persie elé tálalt, aki 11 méterről, ballal a hálóba passzolt (0-4).

A mérkőzés előtt – amelyet a helyszínen tekintett meg Schmitt Pál köztársasági elnök – Csányi Sándor, a Magyar Labdarúgó Szövetség elnöke ünnepélyesen elbúcsúztatta a profi pályafutását az előző szezon végén befejező, 61-szeres válogatott Dárdai Pált.
    Magyar lövéssel kezdődött a találkozó, a hollandok viszont azonnal válaszoltak Rudolf próbálkozására, s az ellentámadásuk olyan jól sikerült, hogy meg is szerezték a vezetést. A folytatásban feltűnően keveset volt a hazaiaknál a labda, de Rudolf és Dzsudzsák előtt – egy-egy egyéni megoldást követően – azért adódott lehetőség. A vendégek két nagy helyzetet is elpuskáztak, de közvetlenül a félidő vége előtt növelték az előnyüket.
    A második játékrészre Egervári Sándor két helyen is változtatott a magyar csapat összetételén, de a játék képe ettől sem változott meg, sőt, a hollandok nyolc perc alatt megduplázták a góljaik számát. A hazaiak előtt a második félidőben már kevesebb lehetőség adódott, de a hajrában Dzsudzsák kétszer, Czvitkovics és Rudolf pedig egy-egy alkalommal tornáztatta meg Vormot. A hosszabbításban két hazai szurkoló rohant a pályára, akiket a biztonságiak egy perc alatt vittek le a pályáról.
    Az eredmény a lefújásig már nem változott, a hollandok megérdemelten vitték el Budapestről a három pontot.