Gyorsasági (Gy)

2016. szeptember 12. hétfő, 12:05

Szerző: Kochan Krisztina

Jani vasárnap korán reggel a hétvége második időmérőjével folytatta a brnói hétvégét.

A Tomracing Motorsport versenyzője a korai időmérő után adott munkát a szerelőinek.

magyar-janos-brno-2016-vas-2

„Az időmérő edzés első felében mentem 4-5 kört, ami nem volt tiszta kör. Mindig utolértem a lassabbakat és a lekörözöttek mindig bezavartak a körömbe. Majd kijöttem, kereket cseréltünk és visszamentem egy gyors körre, ami nem sikerült. Kicsúsztam és maradt a 9. hely a rajtnál. A fiúk sokat dolgoztak, hogy részt tudjak venni a futamon.  A verseny előtt 5 perccel lett kész az autó. Igazából rohanás volt, de felértünk a rajtrácsra és el tudtam indulni. Jól kaptam el a rajtot. Négy pozíciót is szereztem és jól sikerült elfordulni az 1-es kanyarban és a 2-es felé a szélárnyékot követve próbáltam előzni. Próbáltam végig tartani a pozíciómat és egész jó helyezést sikerült elérni.”

Jani összességében egy eredményes és igazán izgalmas hétvégét tudhat a háta mögött. Egy olyan pályán, ahol most járt életében először.