Magyar Kupa: a Fradi könnyedén, a BVSC nehezebben jutott tovább

ftc2016092301

A Debrecen a Szentest, míg a Fradi a BVSC-t verte a Magyar Kupa utolsó napján. A zöld-fehér alakulat hibátlanul vette a két napot, míg a vasutas együttes jobb gólkülönbséggel van ott a legjobb nyolcban a Debrecen előtt.

Három győzelemmel lépett tovább a Fradi (Fotó: FTC Vízilabda/facebook)

Az első meccsen a Szentes tartotta magát egészen másfél negyedig, aztán a Debrecen fokozatosan kezdte átvenni az irányítást és végül öt góllal győzött.

A nap és a csoport utolsó meccsén a BVSC egy negyedig tudta tartani a Fradival a lépést. A második nyolc perctől Madaras duplájával majd Jansik góljával már 6-2 volt az állás, ami a félidőre 7-2-re hízott. A fordulás után potyogtak a gólok, tíz találat is esett, öt az egyik, míg öt a másik oldalon. Az utolsó negyedet még meghúzta a Fradi, Csuk és Madaras góljaival már 15-7 volt a hajrá előtt. A végén még egy-egy gól született, így 16-8 lett az eredmény.

A Fradi három győzelemmel lépett tovább, míg a BVSC jobb gólkülönbségével jutott túl a selejtezőn.

Mai eredmények:

FTC-PQS Waterpolo – BVSC-Zugló 16-8 (3-2, 4-0, 5-5, 4-1)
Gólszerzők: Madaras 5, S. Mitrovics 3, Tóth 2, Csuk 2, Dőry 2, Jansik Sz. 1, Varga Dániel 1 ill. Török 2, Pásztor 2, Szabó Bendegúz 2, Czigány 1, Szabó Bence

Varga Zsolt, a Ferencváros vezetőedzője oldalunknak: Inkább a saját játékunkkal törődtünk. Mindeki szóhoz jutott. Kicsit már előre tekintünk.

Märcz Tamás, a BVSC vezetőedzője a vizipolo.hu-nak: Gratulálok a csapatnak, az a hozzállás és az a koncentrált játék, amit az első napokban mutattuk talán túlmutat a várkozásaimon is.

Szentes-Debrecen 7-12 (3-2, 1-4, 1-3, 2-3)
Gólszerzők: Trkulja 3, Mill 2, Albert 1, Kiss 1 ill. Mora 3, Durik 2, Szőke 2, Süveges 2, Kálay 1 Tóth 1, Müller 1

Pellei Frank, a Szentes vezetőedzője a vizipolo.hu-nak: A harmadik mérkőzésen is ugyanaz történt, mint az előző két találkozón. Rávilágított a csapatban lévő hiányosságokra. Függetlenül az ifi kapusunk teljesítményétől, elől kevés gólt lövünk, mindenképp támadásban kell hatékonyabbnak lennünk, bízva abban, hogy hátul egy jó kapusteljesítménnyel más lesz az eredmény. Tanulni jöttünk erre a két napra. A Ferencvárosnak, a Debrecennek és a BVSC-nek is más a célkitűzése a bajnokságban. Nagyon fiatal csapatunk van, kicsit túlzóak a különbségek, de ezt magunknak köszönhetjük, hiszen elől kevés gólt lövünk.

Komlósi Péter, a Debrecen vezetőedzője a vizipolo.hu-nak: Álmosan indult a meccs, de aztán belendültünk. összességében elégedett vagyok a látottakkal. Rengeteg variációt kell még tökéletesítenünk, de védekezésünk fokról-fokra javult. Nagyon sok munka áll még előttük.

D-csoport:

A csoport végeredménye: 1. FTC-PQS Waterpolo 9 pont, 2. BVSC-Zugló 4 pont, 3. Debrecen 4 pont, 4. Szentes 0 pont

Tegnap játszották:

Az esti eredmények:

Debrecen VSE – FTC-PQS Waterpolo 4-17 (1-4, 1-4, 1-3, 1-6)
Gólszerzők: Szőke 1, Tóth 1, Somlai 1, Mora 1 ill. Varga D. 4, M.Cuk 4, Nyéki 3, Dőry 2, Mitrovic 1, Madaras 1, Katonás 1, Tóth M. 1,

Szentes – BVSC-Zugló 5-15 (3-4, 1-4, 1-3, 0-4)
Gólszerzők: Kiss 1, Vörös 1, Trkulja 1, Mill 1, Reuten 1 ill. Csapó 3, Török 3, Szabó Bence 2, Szabó Bendegúz 2, Czigány 2, Várnai 1, Pásztor 1, Létay 1

Délelőtt és délután játszották:

Debrecen VSE – BVSC-Zugló 5-5 (2-3, 1-1, 2-1, 0-0)
Gólszerzők: Somlai 1, Szőke 1, Mora 1, Süveges 1, Busilacchi 1, illetve Pásztor 2, Csapó 1, Török 1, Létay 1

FTC-PQS Waterpolo – Szentes 17-3 (4-0, 4-1, 4-2, 5-0)
Gólszerzők: S. Mitrovics 7, Varga Dániel 3, Nyéki 2, Katonás 1, Dőry 1, Jansik Sz. 1, Marko Cs. 1, Vogel Simon 1 ill. Trkulja 1, Tóth Gy. 1, Kiss 1