Magyar Kupa: a Paks búcsúzott, kilencet vágott a Fradi

Szerdán 29 mérkőzéssel folytatódott a Magyar Kupa 7. fordulója. Az élvonalbeli csapatok közül csak a Paks szenvedett vereséget, a többiek továbbjutottak.

A Ferencváros a megyei másodosztályú Koroncó otthonában lépett pályára, és 9-0-ás sikerrel lépett tovább a következő körbe. A győzelemből Busai Attila négy góllal vette ki a részét, Radó András duplázott, mellettük Ryu, Gyömbér Gábor és Florian Trinks volt eredményes.

A rúgott gólok tekintetében a Fradin is túltett a Mezőkövesd, amely 13-0-ra győzött a Marcali otthonában, úgy, hogy kilenc találat a második félidőben esett. A Vasas hét, a Honvéd hat rúgott góllal lépett tovább, de nem minden élvonalbeli együttesnek volt könnyű dolga, a Gyirmót hátrányban is játszott Mosonmagyaróváron, és csak 3-2-re nyert, a DVTK pedig 1-0-lal lépett tovább a Somos TC Salgótarján otthonában. A legrosszabbul a Paks járt, amely az NB II listavezetője, a Balmazújváros otthonában lépett pályára, és 3-2-re kikapott.

Balassagyarmaton nagy érdeklődés övezte az MTK Budapest vendégjátékát, 1100 néző látogatott ki a találkozóra. A megyei I. osztályban szereplő hazaiak sportszerű mérkőzésen késztették küzdelemre az MTK-t, de a vendégek fizikai és technikai fölénye az első percektől kezdve érvényesült. Az MTK a 19. percben szerzett vezetést: Szatmári kiugratása után Darko Nikacs lőtt gólt félfordulattal. Néhány perccel később Varga Szabolcs egy védelmi hibát követően csavart a hosszú felső sarokba, így kétgólos MTK vezetéssel fordultak a csapatok.

A második félidőben is támadólag lépett fel az MTK, és az 52. percben megszerezte a harmadik gólját is: Varga cselezgetett a tizenhatoson belül a jobb oldalon, majd az alapvonalról középre tette a labdát, amit Nikacs pörgetett a jobb alsó sarokba. A Balassagyarmat becsületesen küzdött, egyszer-kétszer a gólszerzés lehetősége is felvillant a hazaiak előtt, de az utolsó passzoknál rendre becsúszott egy hiba a játékba. Az utolsó percben mégis sikerült gólt szerezniük első osztályú ellenfelükkel szemben: Szalánszki 20 méteres, megpattanó lövése után hullott a kapuba a labda. Az MTK összességében meggyőző fölénnyel, magabiztosan nyerte meg a végig sportszerű mérkőzést.

mtk

A másodosztályú csapatok közül a Szeged 2011 és a Nyíregyháza mondott búcsút a sorozatnak, előbbi Budafokon, utóbbi a Kozármisleny otthonában kapott ki.

Magyar Kupa, eredmények:

Rákosmente KSK (NB III)–Bp. Honvéd 1–6
G.: Kokenszky 78., ill. Hidi 7., 65., Holender 21., Kabangu 63., Tömösvári 85., 91.

Somosi TC Salgótarján (NB III)–Diósgyőri VTK 0–1
G.: Oláh B. 45.

Koroncó (megyei II)–Ferencváros 0–9
G.: Busai 17., 43., 58., 88., Trinks 28., Radó 52., 86., Rju Szung Vu 53., Gyömbér 60.

Mosonmagyaróvár (NB II)–Gyirmót FC Győr 2–3
G.: Baranyai 28., Balázs 38., ill. Simon A. 22., Szegi 40., Vass P. 43.

Marcali VFC (megyei I)–Mezőkövesd 0–13
G.: Bacelic-Grgic 30., 89., Tóth B. 33., 45., 50., Kink 38., Vosahlík 49., 86., Mevoungou 56., 75., Baracskai 58., Molnár G. 67., Sós 81.

Balassagyarmat (megyei I)–MTK Budapest 1–3
G.: Szalánszki 90., ill. Nikacs 19., 49., Varga Sz. 23.

Balmazújváros (NB II)–Paksi FC 3–2
G.: Belényesi 5., Máté J. 51. – 11-esből, Bakos 84., ill. Szalai A. 57., Kovács G. 65.

Vác FC (NB II)–Haladás 0–3
G.: Tóth M. 2., Ars 68., 80.

Mád FC (megyei I)–Újpest FC 0–4
G.: Windecker 29., Perovics 36., 62., 73.

Csorna (NB III)–Vasas 2–7
G.: Kerékgyártó 70., Folmer 91., ill. Korcsmár 14., Hangya 35., Vaskó 39., Ferenczi 49. – 11-esből, 73., Saglik 60., 76.

Makó (megyei I)–Videoton FC 1–6
G.: Széll 26., ill. Feczesin 5., 37., Bódi 13., Kovács I. 42., Bévárdi 56., Pölöskei Zs. 63.

FC Hatvan (NB III)–Jászberény (NB III) 3–2
G.: Ács 17., Szabó R., Mundi 60., ill. Hamar Á. 27., Prasler 82.

Budafoki MTE (NB III)–Szeged 2011 (NB II) 2–0
G.: Kovács D. 33., 70.

Kozármisleny (NB II)–Nyíregyháza Spartacus (NB II) 3–2
G.: Wittrédi 41., Nagy 60., Lantos 89., ill. Tisza 8., Harsányi 72.

Mór (megyei I)–Puskás Akadémia FC (NB II) 0–3
G.: Tischler 55., 75., Tóth K. 62.

Bácsalmás (megyei I)–Celldömölk (megyei I) 1-2
G.: Popovic 57., ill. Győrvári 66., Enyingi 83.

Tiszasziget SE (megyei I)–Kaposvár (NB III) 0-1

Hódmezővásárhely (NB III)–Dorog (NB II) 0–4
G.: Bor 49., 55., Csák 63., Szedlár 85.

Körmend (megyei I)–Szentlőrinc SE (NB III) 2-5
G.: Balikó 25., Makai 57., ill. Füredi 6., Horváth P. 67., 75., 87., Királyházi 87.

Bicske (megyei I)–Szigetszentmiklósi TK (NB III) 2-1 G.: Rigó 78., 82., ill. Májer 44.

Tállya (NB III)–Cegléd (NB II) 1–3
G.: Mihálszki 78., ill. Tóth L. M. 72., 88., 93.

Király SZE (megyei I)–REAC (NB III) 0–4
G.: Pataki 56., Kollár 60., Kiss T. 69., Papp Gy. 85.

Tura (megyei I)–Putnok (NB III) 1-2 G.: Surányi 47., ill. Dávid 21., Fábián 41.

Kecskeméti LC (megyei I)–Dunaharaszti (NB III) 5–0
G.: Hajnal G. 32., Farkas I. 52., Salami 66., 93., Toricska 70.

SZEOL SC (NB II)–Soproni VSE (NB II) 1–3
G.: Makszimovics 18. ill. Gyürki 6., Fazakas 26., Garda 93.