Magyar Kupa: a Szolnok elintézte a Fradit is

vamosmartonszolnokfacebook01

Otthon szerzett nagyarányú előnyt a Tisza-parti együttes a Fradi ellen.

Vámos négyet vágott (Fotó: Szolnoki VSC)

Egy nagy hináyzója volt a vendégeknek, hiszen Varga Dániel játékára de számíthatott a zöld-fehér klub. A Tisza-partiak jó formában várhatták ezt az összecsapást, hiszen hét közben az OSC-t verték, míg a Fradi otthon szenvedett vereséget az Egertől.

Az első negyedben egészen 3-3-ig tartotta a lépést a Fradi a Szolnokkal, de az utolsó másodpercekben Aleksics találatával 4-3-ra módosult az állás. A második nyolcben valósággal erőt demonstrált a hazai csapat. Varga Dénes vezérletével 8-3-re elhúzott a Tisza-parti alakulat. A nagyszünet után kinyílt a mérkőzés, hiszen Vámos találatával már 10-4 volt az eredmény. Az utolsó negyed előtt nem sikerült zárkóznia a Fradinak, hiszen Alekszics majd Vámos góljaira nem jött válasz, így 12-5 volt az állás. A negyedik etap döntetlennel zárult, így pedig 14-7-re győzött Cseh Sándor csapata. A visszavágót egy hét múlva rendezik.

Magyar Kupa, negyeddöntő:

Szolnoki Dózsa-Közgép–FTC-PQS Waterpolo 14–7 (4–3, 4–0, 4–2, 2–2)
Gólszerzők: Vámos 4, Varga Dénes 3, Fülöp 2, Younger 2, Alekszics 2, Crousillat 1, ill. Jansik Sz. 2, Marko Csuk 2, Madaras 1, Nyéki 1, Tóth M. 1