Magyar Kupa: Az Eger és az OSC is jól hajrázott

zf-eger201601

A hevesiek a Miskolc ellen, míg az OSC a BVSC-vel szemben az utolsó negyed biztosította be győzelmét.

Az Eger könnyedén győzött (Fotó: egrivizilabda.hu)

Az Eger már az első negyed után 3-1-re vezetett a Miskolc ellen, ami a nagyszünetre ötre hízott. Bár Misics emberelőnyös góljával a második nyolc percben látótávolságon belülre került a vendég gárda, de Hosnyánszky, Kovács és Csuk találatával 7-3 volt az állás. A fordulás után sokáig tartotta a vendég gárda magát, de a negyedik negyed hajrájában Lőrincz, Csuk és Bedő révén lezárta a mérkőzést az Eger és 16-7-re győzött.

Egészen szoros meccset vívott az OSC és a BVSC, bár a végeredmény nen ezt tükrözi. A vendégek nem engedték el az újbudaiakat egészen a negyedik negyedig. A záróakkord előtt 8-7-es hazai vezetés állt az eredményjelzőn. A negyed derekán ez a különbség Bundschuh és Német révén már háromra hízott. Ekkor Szabó Bence révén ismét visszaállt a közte kettő, de a hajrát a hazaiak bírták jobban, így 13-8-ra győztek.

A negyedik negyeddöntőt, a Szeged-Honvéd meccset holnap rendezik.

Magyar Kupa, negyeddöntő:

ZF-Eger–PannErgy-Miskolc 16–7 (3–1, 5–2, 1–2, 7–2)
Gólszerzők: Milos Csuk 4, Hosnyánszky 3, Kovács G. 3, Decker Á. 2, Lőrincz 2, Bedő 1, Angyal 1, ill. Bowen 3, Misics 2, Hornyák 1, Jakab 1

A-HÍD OSC Újbuda – BVSC-Zugló 13-8 (2-3, 4-1, 2-3, 5-1)
Gólszerzők: Bátori 2, Bundschuh 2, Hegedűs 2, Gór Nagy 2, Brguljan 2, Zalánki 1, Német 1, Salamon 1 ill. Szabó Bence 2, Csapó 2, Mátyok 1, Czigány 1, Török 1, Pásztor 1

Korábban játszották:

Szolnoki Dózsa-Közgép–FTC-PQS Waterpolo 14–7 (4–3, 4–0, 4–2, 2–2)
Gólszerzők: Vámos 4, Varga Dénes 3, Fülöp 2, Younger 2, Alekszics 2, Crousillat 1, ill. Jansik Sz. 2, Marko Csuk 2, Madaras 1, Nyéki 1, Tóth M. 1