Magyar Kupa: Az MTK kiütéssel a legjobb 32 között – ezek a csapatok várják a sorsolást

A Budapest-bajnokság I. osztályában szereplő XV. Kerületi Issimo SE nem sokáig tudta feltartóztatni az NB II-es pontvadászatot remek teljesítménnyel vezető MTK-t a rákospalotai Budai II László Stadionban. Bognár György együttese már a 8. percben betalált, egy szöglet és egy Kata-csúsztatás után Németh Krisztián volt eredményes közelről (0-1).

A folytatásban is az történt a pályán, amit a kék-fehérek akartak, ez pedig gólokban is megmutatkozott. Futács a 17. és a 27., Szépe pedig a 23. percben talált be, de emellett is számos helyzete volt az MTk-nak a szünet előtt, akár nagyobb is lehetett volna a félidei különbség.

A fordulás után is folytatódott a Hungária körútiak hegemóniája, Kovácsréti a 49. percben már az ötödik vendéggólt jegyezte, majd három perccel később a padról beszállt Zuigeber lőtte a hatodikat.

A 72. percben Zsórit akasztották a 16-oson belül, a megítélt büntetőt a sértett higgadtan értékesítette, majd a hajrában Kovácsréti másodszor is eredményes tudott lenni. 8-0-s győzelemmel jutott az MTK Budapest a MOL Magyar Kupa negyedik körébe – sorsolás hétfőn.

Magyar Kupa, 3. forduló:

XV. Kerületi Issimo SE (BLSZ I.) – MTK Budapest 0-8 (Németh K. 8., Futács 17., 27., Szépe 23., Kovácsréti 49., 84., Zuigeber 52., Zsóri 72. – 11-esből)

Korábban:

Bicske (NB III) – Ferencváros 0-2

Ez történt a délutáni meccseken:

Magyar Kupa: A Vidi kétszer is kiesésre állt az NB III-as rivális ellen, de továbbjutott – eredmények, videó