Magyar Kupa-győztes a Fradi!

Megvédte címét a zöld-fehér csapat.

Fotó: fradi.hu / archív

Kiegyenlített küzdelmet hozott az első negyed. Hol a Szolnok, hol a Fradi szerzett vezetést, a végén Vámos lövésével lett egál az etap, 3-3. A második nyolc percben a Fradi már 6-3-ra is vezetett, innen kapaszkodott a Dózsa, végül Zovics két bombájának köszönhetően 6-5 volt a nagyszünetben a Fradinak.

A fordulás után, Szeghalmi egalizált, 6-6. Ezután még egy-egy találat érkezett, így a záróakkord előtt 7-7 volt az állás. A negyedik nyolc percben előbb Damonte lőtt, majd rögtön jött a válasz Schmölz révén. A hajrára kanyarodva Fekete Gergőnek köszönhetően eggyel ment a Fradi, 10-9. Sőt Varga Dénes már 11-9-re módosította az állást. A vége 12-9 lett, így a Fradi címét védett és zsinórban negyedszer nyert Magyar Kupát.

Magyar Kupa, döntő:

Döntő:

December 11., szombat,

FTC – Szolnok 12-9 (3-3, 3-2, 1-2, 5-2)
Gólszerzők: Vámos 3, Fekete 2, Vigvári 2, Varga Dénes 2, Merkulov 1, Jansik Sz. 1, Damonte 1 ill. Zovics 2, Schmölcz 2, Teleki 1, Kovács 1, Teleki 1, Angyal 1, Szeghalmi 1, Nagy 1

A tegnapi napon (elődöntők):

OSC-Szolnok 11-14 (2-3, 1-5, 6-4, 1-4)
Gólszerzők: Csacsovszky E. 2, Manhercz 2, Sziládi 2, Hárai 1, Várnai 1, Burián 1, Salamon 1, Vigvári Vince 1 ill. Nagy 5, Angyal 3, Milakovic 3, Pető 2, Schmölcz 1, Gbadamassi 1

Az első elődöntőben:

FTC-Vasas 14-10 (2-3, 4-2, 4-2, 4-3)
Gólszerzők: Pohl 3, Vámos 3, Fekete 2, Damonte 2, Vigvári V. 1, Molnár 1, Ubovic 1, Merkulov 1 ill. Bedő 3, Zerinváry 2, Bátori 1, Simon 1, Sedlmayer 1, Erdélyi 1, Vadovics 1