Magyar Kupa: hatgólos szolnoki-győzelem az Eger ellen

A második félidőben kinyílt a meccs.

Fotó: Szentesi Vízilabda Klub facebook / archív

Az Fehér csoportban a nap utolsó meccse egy igazi csemege volt, hiszen a szentesi naplementében a tavaly óta alaposan kicserélődött Eger a Szolnokkal játszott. Nos, az első negyedben Filipovics révén még a Szolnok vezetett, de erre jött Török és Baksa duplája, 3-1. A második nyolc percben egy 4-0-ás etapot produkált a Szolnok úgy, hogy az utolsó húsz másodpercben kétszer is mattolták Jászberényit, 3-5.

A fordulás után egyet még rátett a Szolnok, Schmölcz góljával már 9-6 volt Gocics csapatának. A záróetapban Baksa már a harmadik találatát jegyezte, ahol kilenc gólt is láthatott a nagyérdemű, a vége 15-9-es szolnoki-győzelem.

Fehér csoport (Szentes)

Július 31., péntek
Eger-Szolnok 9-15 (3-1, 0-4, 3-4, 3-6)
Gólszerzők: Baksa 3, Török 3, Lőrincz 1, Kovács G. 1 ill.Konarik 4, Filipovics 4, Szeghalmi 3, Pijetlovics 1, Nagy 1, Schmölcz 1, Angyal 1

Korábban játszották:

KSI-Szentes 8-11 (2-3, 1-1, 3-4, 2-3)
Gólszerzők: Pető 2, Gábor 2, Hajdu 1, Némethy 1, Dubinák 1, Szalai 1 ill. Fülöp 4, Pellei K. 2, Takács 1, Hegedűs 1, Pellei 1, Somogyi 1, Vörös 1

Szolnok-Szentes 17-5 (4-1, 4-1, 5-2, 4-1)
Gólszerzők: Dőry 3, Drasovics 3, Nagy Á. 2, Konarik 2, Schmölcz 2, Filipovics 2, Kovács 1, Szeghalmi 1, Pijetlovics 1 ill. Pellei F. 2, Takács 1, Hegedűs 1, Bozó 1

Eger-KSI 22-12 (7-5, 4-2, 5-3, 6-2)
Gólszerzők: Baksa 7, Kovács 5, Török 3, Murisic 3, Telegdy 1, Lőrincz B. 1, Lőrincz Á. 1 ill. Pető 3, Gábor 3, Némethy 2, Csapó Á. 2, Dubinák 1, Bede 1