Magyar Kupa: Két továbbjutónk már van

Szeged201510

Derekasan helyt állt a Kaposvár a Szeged ellen. A mérkőzésen az utolsó perceken dőlt el a továbbjutás egy gólzáporos negyed után. A Tisza-partiak végül három góllal nyertek, így bejutott az elődöntőbe. A Szolnok kettős sikerrel van ott a legjobb négy között.Szeged201510

A tegnapi, első mérkőzésen a Szeged nem tudott otthont előnyt szerezni a Kaposvár ellen, így a visszavágó döntött az elődöntőről. A somogyiak Pécsett fogadták ellenfelüket, hiszen nem készült el a sátror.

Az első negyedben rendesen gyűrték egymást a csapatok, és egy gól született. Pellei akciójából vezetett a Tisza-parti alakulat. A második nyolc percben Lukas Seman góljával már 3-1 volt a vendégek, de ekkor jött az utolsó bő egy perc és előbb Parezanovics majd Nikolov talált be, így 3-3 állt az eredményjelzőn a nagyszünetben.

A fordulás után rákapcsolt a Szeged, Seman, Palotás és a két Manhercz-fivér góljaival már négy volt közte, de Berta révén faragott a hátrányból a Kaposvár. A záróakkordban is kapaszkodott a somogyi alakulat, többször két gól volt közte. Sőt, Dobos fórból szerzett góljával már csak egy a negyed derekán. Két perc alatt azonban rámolt kettőt a Tisza-parti alakulat, így 10-7-re módosítva a mérkőzést. A végén maradt a közte három, így a Szeged jutott az elődöntőbe.

A másik negyeddöntőben a Szolnok könnyedén verte a DEbrecent, így Cseh Sándor együttese kettős győzelemmel jutott a legjobb négy közé.

A Magyar Kupa negyeddöntőjének visszavágója:

Kaposvár-Szeged Diapolo 9-12 (0-1, 3-2, 1-4, 5-5) összesítésben: 19-22
Berta 2, Dobos 2, Juhász-Szelei 2, Kovács 1, Parezanovic 1, Nikolov 1 ill. Seman 3, Chilkó 2, Pellei 2, Sedlmayer 1, Sánta 1, Manhercz Krisztián 1, Manhercz Ádám 1, Palotás G. 1

Szolnoki Dózsa-Közgép -Debrecen VSE 14-9 (4-1, 3-4, 4-2, 3-2) összesítésben: 27-14
Aleksics 4, Fülöp 3, Mitrovics 2, Hangay 1, Varga Dániel 1, Varga Dénes 1, Younger 1, Madaras 1 ill. Halek 3, Hoppál 2, Kállay 2, Szőke 1, Süveges 1