Magyar Kupa: kétgólos Újpest-előny, döntetlen Debrecenben

Szerdán lejátszották a Magyar Kupa elődöntőjének első mérkőzéseit. Újpesten Lencse László duplájával szereztek előnyt a hazaiak a Békéscsaba ellen, Debrecenben a házigazdák csak helyzetekig jutottak, gól nélkül ért véget a találkozó.

Újpest FC – Békéscsaba Előre 2-0 (0-0)
Gólszerző: Lencse az 53., Lencse a 87. percben

Az első félidőben a vendégek a stabil védekezésre helyezték a hangsúlyt, és ebből próbáltak kontratámadásokat vezetni. Az Újpest többet birtokolta a labdát, de csak egy-két távoli lövéssel tudott veszélyeztetni. A fordulás után nem sokat kellett várni a hazaiak vezető találatára, az 53. percben Nemanja Andrics játszotta tisztára magát a bal oldalon, középre passzolt, ahol Lencse László 7 méterről a jobb felső sarokba helyezett (1-0). A mérkőzés hajrája előtt a csabaiaknak le kellett cserélniük Poleksic kapust, így a 87. percben már Mursits Rolandnak kellett kivennie a hálóból a labdát, miután Lencse 17 méterről a kapuba tekert (2-0). Az utolsó pillanatokban még kimaradt egy nagy újabb nagy újpesti lehetőség, lefújásig megmaradt a hazaiak kétgólos előnye.

DVSC-Teva – Ferencváros 0-0

A mérkőzés első 10 percében a Ferencváros tűnt aktívabbak, de ezt követően debreceni helyzetek következtek, Holman, Brkovic és Horváth próbálkozásánál is elkerülte a kaput a labda. Dibusz Dénesnek a 34. percben kellett először védenie, amikor egy szabadrúgás-variáció Varga József bal sarokra tartó lövésével végződött. A második félidő nyílt játékot hozott, elsősorban a debreceniek előtt adódtak ígéretes helyzetek, de a kapu előtt nem voltak kellően határozottak a támadók. A lefújásig nem született gól, így duplán is 0-0-ról kezdődik az áprilisi budapesti visszavágó.