Magyar Kupa: kettős győzelemmel elődöntőben a Honvéd

szegedhonvedmk01

Otthon is győzött a Honvéd a Szeged ellen a Magyar Kupa negyeddöntőjében, így a Kőér utcaiak jutottak tovább.

Idegenben és otthon is nyert a Honvéd (Fotó: Iványi Aurél)

Egygólos előnnyel várhatta a Honvéd a Magyar Kupa negyeddöntő visszavágóját a Szeged ellen.

A mérkőzésen még 1-0-ra vezetett a Szeged, aztán jött két hazai találat. Mindkettőt Fejős lőtte, így már a Honvédnál volt az előny. A második nyolc percben szűk négy perc alatt nyolc gólt láthatott a nagyérdemű, de a nagyszünetben még mindig a Kőér utcaiak vezettek, 6-5-re.

A fordulás után úgy nézett ki, magára talál a Szeged. Ivan Basara büntetőjével majd Kiss Csaba akciós góljával már 7-6-ra a Tisza-partiaknál volt az előny. Az utolsó negyedben Gyárfás előbb kiegyenlített, majd Manhercz ötösével ismét a vendégeknél volt az előny. A hajrá viszont a Honvédnak sikerült jobban. Simon Adrián akcióból majd Kiss Gergely büntetőből volt eredményes. Az utolsó másodpercekben még a Szegednek megvolt a lehetősége az egyenlítésre, de Manhercz Krisztián kihagyta az emberelőnyt. A Honvéd így kettős győzelemmel van ott a Magyar Kupa elődöntőjében.

Magyar Kupa, negyeddöntő, visszavágó:

RacioNet Honvéd – ContiTech Szeged Diapolo 9-8 (2-1, 4-4, 0-2, 3-1) (továbbjutott a Honvéd 18-16-os összesítéssel)
Gólszerzők: Fejős 3, Gyárfás 2, Kiss G. 1, Szivós 1, Simon A. 1, Fazekas 1 ill. Pellei 2, Basara 2, Kiss Cs. 1, Sánta 1, Manhercz K. 1, Manhercz Á. 1

Gól/Emberelőnyből: 1/9 ill. 0/8
Gól/Büntetődobás: 3/3 ill. 2/2