Magyar Kupa – Megszórta a Fradi a Szentest

fradi2016201701

Új igazolásaival ellenállhatatlan volt a Fradi a Szentes ellen. Mitrovics hetet vágott, Varga Dani hárommal terhelte a Kurca-partiak kapuját.

Bekezdett a Fradi (Fotó: vizipolo.hu)

A Fradi-Szentes meccsel elrajtolt a Magyar Kupa a Szőnyi úton is. A zöld-fehérek vezetőedzője, türelmetlenül várta a kezdést, Varga Zsolt a találkozót megelőzően, így nyilatkozott a fradi.hu-nak: “…Kíváncsi vagyok, hogy ez az új Ferencváros mire képes, és azt, hogy hol tartunk a munkában. Igaz, a keret csak két hete teljes, de mindenki beilleszkedett. Az elmúlt időszak mérlege pozitív, szerintem sikerült megtalálni a megfelelő edzésmennyiséget és jó hangulatot megteremteni…” Szentesen szinte az egész csapat kicserélődött, a vezetőség és a vezetőedző személye is változott, Lukács Dénes helyett Pellei Csaba ül a kispadon és számos új játékos is érkezett a csapathoz.

A Fradinál Pohl Zoltán sérülés miatt, míg Marko Avramovics családi okok miatt hiányzott. A másik oldalon György Dávid helyett Straub Erik védett.

Hamar vezetést szerzett a Fradi, Stefan Mitrovics duplájával már 2-0 volt az állás, amit az első negyedben még megduplázott a zöld-fehér alakulat, 4-0. A második nyolc percben is négyet vágott Varga Zsolt együttese. A csapat másik új igazolása, Varga Dani is betalált. A nagyszünetben 8-1 állt az eredményjelzőn, hiszen Tóth Gyula révén a Szentes is betalált.

A fordulás után sem változott semmi. A szebbnél-szebb találatok mellett már kilencre is hízott a Fradi előnye. A záróakkord előtt 12-3 volt az állás. Az utolsó negyedet meghúzta a zöld-fehér együttes, így 17-3-ra győzött.

Magyar Kupa, D-csoport első mérkőzés:

FTC-PQS Waterpolo – Szentes 17-3 (4-0, 4-1, 4-2, 5-0)

Gólszerzők: S. Mitrovics 7, Varga Dániel 3, Nyéki 2, Katonás 1, Dőry 1, Jansik Sz. 1, Marko Cs. 1, Vogel Simon 1 ill. Trkulja 1, Tóth Gy. 1, Kiss 1

Varga Zsolt, a Ferencváros edzője a vizipolo.hu-nak: Azt kaptam, amit vártam a meccstől. Nézve a statisztikát egyénileg lehet valami kis következtetést levonni, öt-hat meccs után már többet lehet belőle megtudni.

Pellei Csaba,  a Szentes vezetőedzője: Nagyon jó Ferencvárossal játszottunk, reális eredmény született. Sajnos a két csapat között van ennyi különbség. Tizenegy Komjádi korú játékossal játszottunk, nem a mi kategóriánk a Fradi. Gratulálok a Ferencvárosnak.