Magyar Kupa: Nem várt eredmények

2015fradi dvsefacebook

Parádés és izgalmas mérkőzéseken vagyunk túl a Magyar Kupa negyeddöntőinek odavágóin. Nem bírt egymással a Szeged és a Kaposvár, a Honvéd és az OSC valamint a Fradi Egerben tudott győzni. 2015fradi dvsefacebook

A tegnapi beharangozónkban jeleztük, nem lesznek sima mérkőzések a Magyar Kupa negyeddöntőinek odavágóin.

A Szeged nem tudott otthon előnyt kiharcolni a holnapi visszavágóra a Kaposvár ellen. A mérkőzés harmadik negyedében már 6-3-ra is vezettek a hazaiak, de a somogyiak visszajöttek. A záróakkord is végig kiélezett volt. Sedlmayer gólja után már azt lehetett hinni, hogy itt nyernek Varga Péter-fiai, de ekkor jött Kovács Olivér találata és végül 10-10-ről folytathatják holnap a felek. Érdekesség, hogy a Kaposvár nem hazai medencében fogadja a Tisza-partiakat, hanem Pécsett.

A Honvéd-OSC meccs is döntetlenbe torkollott. Egy nem túl gólgazdag találkozón, talán az újbudiak örülhetnek jobban az X-nek. A mérkőzés első negyedében bekezdtek a Kőér utcaiak, hiszen Fazekas, Borsós és Fejős találataira csak egy válasz érkezett a túloldalon. A második nyolc percben Kovács vágta be emberelőnyből, így 3-2-re vezettek még mindig a hazaiak. A fordulás után is meg tudta tartani Vad Lajos csapata az előnyét, de a záróakkordban előbb Juhász majd Salamon góljaival már a vendégeknél volt az előny. Az utolsó szót Illés mondta ki, így holnap a két együttes is X-ről folytatja a csatát.

A harmadik mérkőzésen az Eger jól kezdett. A hevesiek Hosnyánszky duplájával már 2-0-ra vezettek az első negyedben. A folytatásban gyorsan elolvadta az előny. Roach majd Jansik góljaival már egyenlítettek a vendégek, de a nagyszünetben Hosnyánszky jóvoltából 4-3 állt az eredményjelzőn. A fordulás után kezdte átvenni a Fradi a mérkőzés irányítását, rendre a zöld-fehérek szereztek  vezetést. Az utolsó negyedre pedig 6-7 volt a mérkőzés állása. A záróakkordból négy perc volt vissza, mikor Szivós talált be akcióból, de a hajrára Tóth egy előnyt értékesített. Az utolsó pár percben már nem született újabb találat, így a Fradi várhatja kedvezőbb helyzetből a holnapi visszavágót.

A Debrecen – Szolnok találkozót később rendezik

Férfi Magyar Kupa, negyeddöntő, odavágók:
Szeged-Diapolo–Kaposvári VK 10–10 (1–2, 5–3, 2–2, 2–3)
Gólszerzők: Sánta 2, Pellei 2, Sedlmayer 2, Kiss Cs., Seman, Kunac, Chilkó, ill. Kovács O. 3, Parezanovic 2, Polovic 2, Palotás S., Nikolov, Sántavy

RacioNet-Honvéd–A-Híd-OSC-Újbuda 6–6 (3–1, 0–1, 2–2, 1–2)
Gólszerzők: Fejős 2, Borsós, Kiss G., Illés, Fazekas, ill. Bátori 2, Kovács G., Juhász, Salamon, Graham

ZF-Eger–Ferencváros-PQS Waterpolo 8–9 (2–0, 2–3, 2–4, 2–2)
Gólszerzők: Hosnyánszky 4, Erdélyi 2, Angyal 1, Szivós 1, ill. Tóth M. 3, Avramovics 1, Dőry 1, Nyéki 1, Roach 1, Swift 1, Jansik Sz. 1