Magyar Kupa: Parádés OSC-feltámadás, de a végén jött Biros

Eger Biros szanto

A férfi Magyar Kupa második elődöntőjében már 4-0-ra is vezetett az Eger, azonban visszatornázta magát az utolsó negydben az OSC döntetlenre, és volt esélye az újbudiaknak megnyerni a találkozót, de ekkor jött Biros Péter…Eger Biros szanto

Mindkét csapatban voltak hiányzók. Az OSC-nél Kayes, Német Toni, és Bundschuh, míg a másik oldalon Zalánki és Hárait kellett pótolni.

A mérkőzésen bekezdett az Eger. Csuk majd Erdélyi révén már 2-0-ra vezetett a hevesi gárda. Sőt, Angyal centergóljával és Biros büntetőjével már 4-0 volt az eredmény. Ezt Bátori faragta, így az első negyed után 4-1-re ment az Eger. A második negyedben megálltak a csapatok a gólgyártással. Az OSC-nek is feljavult a védekezés, de a támadásaik rendre pontatlanok voltak mindkét csapatnak. A nagyszünetben pedig 1-4 állt az eredményjelzőn az Egernek.

A fordulás után lopakodott az OSC. Salamon már kettőre hozta fel az újbudaiak. Sőt, Szivós kétkézzel blokkolt, ezért rögtön egy ötöst ítéltek, amit Bátori belőtt, 4-3. A hajrára kanyarodva az Eger került fórba, Dabrowski időt kért, de nem használta ki a csapat az adódó lehetőséget. A záróakkordban Hegedűs egyenlített 4-4, majd Bátori és Deckert is elveszítette az OSC, hiszen minketten kipontozódtak. Az utolsó percekre is döntetlennel fordultak a csapatok, ekkor jött Biros, aki előbb egy fórt értékesítet majd parádésan védekezett, ezzel pedig hozzájárulva a hevesiek győzelméhez.

A holnapi fináléban a Szolnok és az Eger csap össze 16.15-től. A Szeged és az OSC pedig a bronzéremmel vigasztalódhat.