Magyar Kupa: Trónfosztás – Az Eger ötméteresek után verte a Szolnokot

Barcelona, 2015. május 29.
MTI Fotó: Kovács Anikó

Lüktető, fordulatos és nagyiramú találkozón az Eger nyerte a Magyar Kupát. A rendes játékidő nem hozott döntést, így jöhettek a büntetők, amiben a hevesi alakulat volt a jobb.

Barcelona, 2015. május 29. Az egri Bedõ Krisztián (b) és a szolnoki Varga Dániel a férfi vízilabda Bajnokok Ligája (BL) hatos döntõjében az 5. helyért játszott ZF-Eger - Szolnoki Dózsa Közgép mérkõzésen a barcelonai Picornell uszodában 2015. május 29-én. MTI Fotó: Kovács Anikó

A Szolnok 9-4-re nyert egy hónappal ezelőtt az Eger ellen, igaz akkor hazai pályán játszott Cseh Sándor együttese. Az egyik oldalon Hárai és Zalánki hiányzott, a másik oldalon mindenki bevethető volt, Younger is tudta vállalni a megmérettetést.

Az első negyedben, ahogy az ilyenkor kell nagy iramot diktált mindkét csapat. Az Eger szerzett vezetést egy előnyt követően, de rögtön válaszolni tudott Mitrovics erre, 1-1. Sőt, Vámos egy nagy gólt ragasztott, 2-1. A folytatásban Hosi villant, szépet csavart az Eger játékosa, így 2-2 állt az eredményjelzőn. A második nyolc percben a hevesiek akarata érvényesült. Először Szivós egy szabaddobás góllal, majd Bedő egy szép találattal vétette észre magát, 2-4. A Szolnok három emberelőnyt is kapott, de nem tudott élni velük, így maradt volna a nagyszünetben a kétgólos egri vezetés. De a szünetben a zsűri asztalnál tanácskoztak. A vége az lett a diskurzusnak, hogy előbb jött vissza a második negyedben a kiállított játékos, így büntető következett, amit Varga Dénes belőtt, 4-3.

A fordulás után megfordította a Szolnok a meccset. Csuk révén még kétgólos volt az egri előny, de utána jött Alekszics majd Varga Dénes egyenlítőtalálata, 5-5. A záróakkord előtt ismét a szerb volt eredményes, így a Szolnoknál volt az előny. A negyedik negyedben Csukra nem figyeltek, majd egy ötméteres után már az Eger vezetett, 6-7. Innentől a végig a hevesieknél volt az előny. Cseh Sándor csapata végig futott az eredmény után. Az utolsó másodpercekben 8-7-es állásnál Varga Dénes mentette ötméteresekre a mérkőzést, 8-8.

Az “orosz rulettben” nem tudtak hibázni a csapatok. Az Eger mind az ötöt belőtte, majd Vámos állt oda, aki kihagyta, így a hevesiek ünnepelhettek. Az Egernek jó ómen lehet a hazai rendezés, hiszen 2008-ban is, és most is otthon tudta elhódítani a Magyar Kupát. Ez volt a hevesi alakulat negyedik sikere a Kupa történetében (1972, 2007, 2008, 2015)

Magyar Kupa, döntő:

Szolnoki Dózsa-Közgép-ZF-Eger 12–13 – ötméteresekkel (2–2, 1-2, 3-1, 2–3, 4-5 )
Eger, vezette: Székely B., Kun Gy.

Szolnok: Nagy V. – Madaras, Vámos 1, Mezei, Varga Dénes 3, S. Mitrovics 2, Jansik D. Csere: Fülöp, Alekszics 2, Gocsics, Younger, Varga Dániel, Kis G. Vezetőedző: Cseh Sándor

Eger: Mitrovics – Csucskovics, Lőrincz, Milos Csuk 2, Erdélyi 1, Vapenszki, Bedő 2. Csere: Fejes, Angyal, Hosnyánszky 1, Szivós 1, Biros B., Biros P. 1. Vezetőedző: Dabrowski Norbert

Gól/emberelőny: 5/11 illetve 1/7
Gól/ötméteres: 1/1 illetve 1/1
Kiállítva végleg cserével: Kis G. (31. p.)

ÉLŐ szöveges tudósításunk:

– Vámos büntetőjét megfogja Mitrovics, 13-12-re nyert az Eger!

– Másfél perc a végig 7-8 még mindig az Egernek

– Bedő szakad el az emberétől, és lövi be, 7-8 (3:30 van vissza)

– négy perc van vissza 7-7

– Szolnoki előny, Mitrovics, 7-7

– Ötméterest kapnak az egriek, 6-7

– Csukra nem figyelnek, 6-6

– Jön az utolsó negyed 6-5-re vezet a Szolnok

– Alekszics váratlan gólja 6-5 már a Szolnoknak

– mindkét csapat kapja a fórokat, de nem tudnak vele élni. 2 perc van a harmadik negyedtől

– Varga Dénes egyenlít, 5-5

– Alekszics ozza közelebb a Szolnokot, 4-5

– Csuk lepte meg Nagy Viktort, 3-5

– nem műkodik az óra áll a játék

– a harmadik nyolc perc kezdetén észlelte a zsűri, hogy az előző negyedben előbb jött vissza a kiállított így ötöst dobhatott Varga Dénes, amit belőtt, 3-4.

– Nagyszünetben 4-2-re vezet az Eger

– Vámos lő egy kapufát

– Kőkeményen védekezik az Eger 2:14 van vissza

–  Szolnok nem tud közelebb jönni az Egerhez, 4 és fél perc  a nagyszünetig

– Bedő büntet, 4-2 már az Egernek

– két emberelőnyt is elpuskáz a Szolnok

– Szivós szabaddobásból eredményes 2-3 (7:21)

– marad a 2-2, így X az első negyed után

– Hosi egy szépet csavar, erre nem szímít Nagy Viktor 2-2 (0:41)

– Nagy az iram, de nem változik az eredmény a hajráig, kapufákig jutnak a felek (1:20)

– Vámos lő egy bődületes nagy gólt 2-1 (3:34)

– Mitrovics válaszol rögtön rá, egy szolnoki fórt használ ki, 1-1 (5:22)

– Bedő harcol ki egy fórt, nem húzta az Eger az időt, Erdélyi belőtte 1-0-ra vezet az Eger (5:51 perc)