Magyarlecke kínaiaknak

Látványos gólokkal aratott győzelmet, nagy különbséggel, a férfi U20-as vízilabda-válogatott a második csoportmérkőzésén az almati világbajnokságon. Horkai György együttese 23-8-ra nyert Kína ellen.

Pusztai Viola Egy órával tovább aludhattak a férfi U20-as vízilabda-válogatott tagjai szombaton. No, nem azért, mert az almati világbajnokság nyitónapján remek játékkal győzték le a görögöket 17-9-re, hanem Argentína és Brazília távolmaradása miatt. A két csapat visszamondta a szereplését nem sokkal a vb kezdete előtt, ezért a szervezők némileg változtattak a programon. Így játszhatott a magyar válogatott 9 óra helyett 10 órakor Kínával a város központi uszodájában.

Kolozsi Marcell társaihoz hasonlóan látványos gólokat szerzett Forrás: waterpolo.hu

Kolozsi Marcell társaihoz hasonlóan látványos gólokat szerzett  •  Forrás: waterpolo.hu

„A kínai fiúk magasak, jól úsznak, de a vízilabdát nehéz könyvből megtanulni” – mondta Horkai György szövetségi kapitány a meccs előtt, és ezt az első negyedben az ázsiaiak nem is cáfolták meg: hiába alakítottak ki helyzeteket, a célzással gondjaik akadtak.

Az 5-1-es vezetés azonban mintha elaltatta volna Manherczéket, mert a második negyedben 6-3-ra zárkóztak a kínaiak. Ez úgy hatott a magyar fiúkra, mint a reggeli ébresztő sokszor pokolba kívánt hangja. Pillanatok alatt elléptek az ellenféltől, a harmadik negyed derekán már 13-3 állt az eredményjelzőn, mire Kína újra betalált.

A FINA kísérleti szabályai, azaz a kisebb pálya, kisebb labda, öt mezőnyjátékos tulajdonképpen élvezhetővé tette a gyengébb csapat elleni játékot, hiszen kevesebb idő telt el a felúszással. A fiúk pedig látványos gólokat lőttek, többek között az elmúlt napokban fogfájással küzdő Kolozsi Marcell is, aki a kazah sportcsatorna kommentátoraiban új keresztszülőkre lelt: Marcellből Ádám lett.

Egyébként a nehezebb neveket is remekül ejtik, csak a Gergővel akad némi gondjuk. Pedig a meccs Zalánki Gergő csavargóljával zárult volna, ha Kovács Gergő nem lő messziről bombagólt, és nem ő állítja be a 23-8-as végeredményt. A hidegben a lelátón didergő szülőknek, nagyszülőknek volt okuk az örömre a gyerekek teljesítményét látva.

Vasárnap Japán lesz az ellenfél, magyar idő szerint 15 órától.

FÉRFI U20-AS VILÁGBAJNOKSÁG, ALMATI
B csoport, 2. forduló
Magyarország−Kína 23-8 (5-1, 3-2, 8-2, 7-3)
A magyar gólszerzők: Manhercz 6, Zalánki 5, Kolozsi 4, Kovács G. 4, Sedlmayer 2, Nagy Á., Kalanovics