Magyarország–Japán az olimpiáért – ÉLŐ

A Kamerun helyett beugró Nagy-Britannia (49-11), és némi meglepetésre Svédország (28-25) csapatát is simán legyőző magyar női kézilabda-válogatott vasárnap este a japánokkal mérkőzik az olimpiai részvételért a debreceni selejtezőn.

Ha Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány együttese győz vagy döntetlent játszik, csoportelsőként lesz az övé a kvóta. Egy szűk, négy gólos vereség is belefér még: akkor torna másodikjaként jut ki az olimpiára. Ha öt vagy annál több góllal kap ki, a japánok lehetnek ott Párizsban.

A tornán megszerezhető másik kvótát Svédország vívta ki, ők a zárónapon 52-8-ra verték a szabadkártyával induló briteket.

Első félidő

A magyar csapat vezethette a mérkőzés első támadását, és 30 másodperc után – Vámos Petra próbálkozott betöréssel, de szabálytalanul állították meg – máris büntetőhöz jutott, amelyet Klujber Katrin értékesített. Egy-egy elrontott akció után a japánok lerohanásból egyenlítettek Kaszaj révén, aztán Szaszaki átlövésével átvették a vezetést is. Kuczora Csenge azonban azonnal egyenlített, Győri-Lukács Viktória találatával pedig már 3-2 volt az állás 6 perc után.

A következő percekben két magyar és egy japán támadás ért véget eredménytelenül: előbb Szöllősi-Schatzl Nadine lőtt a szélről a japán kapusba, aztán az ellenfél passzát fülelte le egy magyar játékos, de az indítás kipattogott az alapvonalon. Isikava aztán egyenlített, amit Klujber és Győri-Lukács találata követett, így hajszálnyival nőtt a magyar előny, amihez nagyon kellettek a csapatkapitány, Böde-Bíró Blanka jó védései.

Magyarország-Japán női kézilabda olimpiai selejtező

Túry Gergely

13 perc játék után, 7-4-es magyar vezetésnél időt kért a japán szövetségi kapitány. A támadás végén Nagata megpróbálta átejteni Böde-Bírót, aki azonban jól nyújtózkodott.

A magyarok, Klujber két találatával, 9-4-re növelték az előnyüket, a japánok pedig újra időt kértek. A támadás hetessel ért véget, amit Aizava be is lőtt.

Klujber egymás után kétszer is üres kapura lőhetett egy-egy labdaszerzés után, az első mellé pattogott, a második viszont a hálóban kötött ki; már hattal vezettek a magyarok. Josino faragott a hátrányon, de megint jött Klujber, és ezúttal bevetődve lőtt védhetetlen gólt – a meccsen a hatodikat (12-6). Aztán következett Győri-Lukács üres kapus találata, amelyet egy, a felső lécről kipattanó japán lövés után eresztett el, aztán a másik oldalon, védekezésben gyorsan kiállíttatta magát.

Emberhátrányban is sikerült azonban gólt szerezni: Papp Nikoletta talált be egy befutás után, míg a japánok kétszer voltak eredményesek. A két perc lejárta után Kuczora lőtt nagy gólokat (16-8), közben Böde-Bíró is remek védéseket mutatott be – eddig minden úgy alakult, ahogy a magyar csapat eltervezte.

A 27. percben Simon Petra szerzett labdát, és jó fél pályáról megküldte az üres japán kapu felé. Baba hatalmas sprinttel próbálta elérni a lövést, de nem sikerült belekapnia, viszont kis híján kiszakította a helyéből a reklámtáblákat, amelyeknek nekiütközött.

A félidőt Aizava időn túli hetese zárta, azzal alakult ki a 18-11-es eredmény.